95_priloha
Ilustrace z literární přílohy - autor Jorge González

Je tu začátek léta, a tak už tradičně držíte v rukou dvojčíslo Respektu, ve kterém na vás čeká literární příloha. Tentokrát je to na padesát stran výjimečných textů od španělsky píšících spisovatelek a spisovatelů. A rozhodně se máte na co těšit.

Rád bych vás také upozornil na pár novinek, které jsme pro vás před prázdninami připravili. Zahajujeme seriál Kdybych byl prezidentem…, kterým chceme přispět do české debaty o tom, jaká by měla být příští hlava státu. Každý týden přineseme text od jiné osobnosti, ale nejde o hledání kandidátů, jen o přemýšlení o prezidentských možnostech. Inspiroval nás k tomu podobný seriál, který už pár let běží v britském časopise Prospect. Budeme rádi, když nám budete posílat návrhy jmen osobností, od kterých byste si texty rádi četli, a to na adresu dopisy@respekt.cz.

Reklama
Reklama

I_obalka_R26

V tomto čísle také spouštíme novou rubriku nazvanou V hlavě. Petr Třešňák v ní bude informovat o zajímavých zjištěních vědců týkajících se naší mysli a dalších fenoménech souvisejících s lidskou psychikou. Věděli jste například, že jsme schopni „rozeznat zhruba bilion různých vůní a pachů, přičemž barev rozlišíme jen kolem sedmi milionů“? Více na straně 119.

Další číslo vyjde 11. července. Kdybyste náhodou stihli Respekt přečíst dřív, tak připomínám, že na stáncích najdete náš speciál Géniové, politici, vrazi, který přináší naše profilové články o zahraničních osobnostech, jako je například Charles Darwin, Jo Nesbø, Abraham Lincoln, Agatha Christie či David Bowie.

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

inspirativní čtení vám přeje

Erik Tabery

šéfredaktor

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2135

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte