Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kontext ČSSD

Kde jsou ti srdcaři?

Víc než peníze chybějí sociální demokracii noví členové

ČSSD
Vypadlo hodně kamenů, které je třeba vracet. (Oslava na Břevnově) • Autor: Milan Jaroš

Je studené, šedivé dubnové odpoledne a u tramvajové zastávky na pražském Břevnově postává houf lidí. Většina z nich je v důchodovém věku, sem tam někdo mladý. Stojí kolem barokně klasicistního domu, v němž dříve sídlil rušný hostinec U Kaštanu. Dnes tu sdružení Unijazz provozuje hudební klub. Ale kovová pamětní deska stále připomíná, že se tady před 138 lety sešli Josef Boleslav Pecka s Ladislavem Zápotockým, aby založili Českoslovanskou sociálně demokratickou stranu, jejímž pokračovatelem je nejstarší a momentálně nejsilnější politická strana v Česku – ČSSD. Zhruba stovka shromážděných sem dnes přišla oslavit její narozeniny. Atmosféra je ale ponurá stejně jako počasí. Sociální demokraté dostali k narozeninám nepříjemný dar: musejí zaplatit svému bývalému advokátovi Zdeňku Altnerovi 338 milionů korun. Jde o nebývale vysokou pokutu z šestnáct let starého, pozapomenutého soudního sporu o honorář, o němž se už nikdo nedomníval, že by ještě někdy mohl obživnout. Ale stalo se. Strana tak upadne do hlubokých dluhů zrovna v době, kdy se to nejmíň hodí: před volbami, v nichž její hlavní soupeř – hnutí ANO – má díky miliardám svého šéfa a zakladatele Andreje Babiše kapsy takřka bezedné.

S úderem čtvrté hodiny si na Břevnově bere do ruky mikrofon místopředseda strany Martin Starec, který má v oranžové partaji na starosti hospodaření. „Vážení přátelé, vážené přítelkyně,“ začíná tradičním stranickým pozdravem. „Jsme vystaveni brutálnímu útoku. Cítíme velkou nespravedlnost. Jsme…

I_obal_R16_2016
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obal_R16_2016
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Petr Horký

redaktor, fokus

horky
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 558
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte