Welcome! Vítejte v našem hotelu. Dveře vám přidržíme, zavazadla doneseme a pak vám v restaurantu předložíme naši předraženou husičku s knedlíkem, czech tradition, you know. A jak se budeme usmívat – až nás budou brnět koutky. V uctivém předklonu tahat zákazníkům z kapsy peníze, tak to hoteliér H. vždycky dělal. Až přišel hipster H. Na něj to nějak nefunguje. Ti dva si zrovna nerozumí.

Hipster H. se hoteliérovi H. nelíbí. „Myslí si o sobě, že je jedinečná individualita a bude z něj velká star,“ shrnul to konzultant v oboru hotelnictví Gerald Kroell. Neznělo to právě přátelsky. A dále: „Věrnost je pro něj prázdný pojem.“ Myslel tím věrnost hotelovému řetězci. Jeho slova otiskl Standard.at minulý týden, poté co proběhla konference o hotelnictví ve Vídni, a odrážejí, jaké mají hoteliéři s mileniály starosti.

Jak je donutit, aby se projednou vykašlali na Airbnb a rezervovali si normální hotel? „Je třeba, aby váš hotel považovali za cool,“ radí konzultant. Zlatá klika od záchodku nepomůže. Hotelový pseudoluxus mileniály nezajímá. Ani servilní portýr. Další poučka totiž říká, že nejlepší obsluha je pro mileniály samoobsluha.

Někde to už pochopili. Například německý řetězec 25Hours je, jak název napovídá, pro lidi, kteří žijí 25 hodin denně. A to by si hipster H. přesně přál. Místo pohovek mají houpací sítě, wi-fi je silná jak trojité espreso, nesmí chybět nějaká ta legrace z palet, bylinková zahrádka, prostě všechno, jak to má hipster rád. Může přijet, usadit se s „mekem“…

I_obalka__R11
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka__R11
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1320

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte