Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře Miloslav Ransdorf

Komunisté s. r. o.

Kauza Miloslava Ransdorfa upozorňuje na proměnu KSČM

51-kom-ransdorf
Miloslav Ransdorf • Autor: Ilustrace - Pavel Reisenauer

Každá jiná strana by už panikařila, jak zásadně ji poškodí skandál vlivného člena. KSČM je ale v klidu. Fakt, že byl Miloslav Ransdorf zadržen ve Švýcarsku, když se účastnil podivného obchodu, rozbušil srdce snad všem, s výjimkou komunistů. Znají totiž své voliče a zároveň znají sami sebe.

Konta a frustrace

Kdyby nebyl Miloslav Ransdorf politik, možná by ho bylo člověku i líto. Evidentně toužil po životu bohatého muže, takže si půjčoval miliony, které pak nedokázal splácet. A stejně jako mnoho dalších nešťastníků řešil dluhy ještě většími dluhy. I proto se už podruhé namočil do velké aféry, tentokrát dokonce v mezinárodním měřítku.

Politik si ale v takovém případě lítost nezaslouží, tím spíše, když nechce přiznat vinu a ve veřejné funkci setrvává. Vymýšlí si navíc bizarní zkazky o tom, že se ho kdosi chce zbavit a není si vědom ničeho špatného, čeho by se dopustil.

Ransdorf ví, že může dělat a říkat cokoli (dokonce se přirovnal k Tomáši G. Masarykovi), protože v minulosti mu podobná aféra už jednou prošla, stejně jako mu kariéru nezhatilo ani to, že hned dvakrát přizabil autem chodkyně. Voliči ho i nadále milují a volí, kamkoli se rozhodne kandidovat.

To nás dostává k tématu, které Ransdorfa přesahuje – jaká je vlastně dnes pozice komunistů? Čím to, že politici ODS, když se do něčeho namočili, byli nuceni odejít okamžitě, ale u KSČM to neplatí? Ransdorfova aféra je v mnohém podobná – dokonce i v trapnosti vysvětlování obou protagonistů – skandálu Martina…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka_R51
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1931
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte