Kauza údajného zneužití Vojenského zpravodajství tehdejší šéfkou kanceláře premiéra Petra Nečase (a jeho utajenou milenkou, která se časem proměnila v jeho manželku) Janou Nagyovou vstoupila v minulých dnech do dalšího dějství. Na veřejnost se totiž dostalo písemné zdůvodnění překvapivého zprošťujícího rozsudku, který vyhlásila soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 1 Helena Králová nad Nagyovou i bývalými šéfy rozvědky v květnu. Tehdy ale z důvodu obsahu utajovaných skutečností svůj verdikt nevysvětlila.

Zprošťující rozsudek, o němž jako první informovalo Právo, je tedy venku a rozhodně stojí za pozornost. Podle vysvětlení soudkyně Nagyová neúkolovala rozvědku, aby sledovala svoji tehdejší „sokyni v lásce“, Nečasovu ženu Radku, jak tvrdila obžaloba, protože to svou výpovědí vyvrátil u soudu Nečas. Možná to zní divně, ale ano, ten Nečas, který se s manželkou Radkou předloni rozvedl a vzal si právě svoji milenku, obžalovanou Janu Nagyovou. Nečas soudu řekl, že to byl on, nikoli jeho podřízená Nagyová, kdo vojenské zpravodajce úkolem sledovat paní Radku pověřil.

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte