Andrej Babiš
Andrej Babiš • Autor: Milan Jaroš

V aktuálním čísle bych vás rád upozornil zejména na tři texty. První je od Marka Švehly a věnuje se stavu českého hokeje a plánům na jeho obrození. Zřejmě nikdo nepochybuje o tom, že v Praze česká reprezentace vyhraje, ale kdyby ne, tak můžeme chytře říkat: Víme proč. Dále je to článek Jany Klímové o sporech v týmu ANO Andreje Babiše, které mají za následek velké problémy při čerpání evropských peněz. A nejen jich.

Třetí text, jejž bych rád doporučil, je rozhovor Petra Třešňáka s Josefem Schovancem, který trpí lehčí formou autismu, tzv. Aspergerovým syndromem. Je to velmi zajímavá cesta do lidské mysli. Pan Schovanec mimo jiné říká: „Měli jsme doma knihovnu, tak jsem prostě četl jednu knihu za druhou. Zleva doprava. Postupně jsem si oblíbil verneovky. Přečetl jsem téměř všechny a některé jsem se naučil nazpaměť. Pomáhalo mi to v běžném životě. Když jsem se ocitl v nějaké situaci, uvědomil jsem si, že podobná se odehrávala třeba na straně padesát. A věděl jsem, jak mám reagovat. Problém byl trochu v tom, že jsem napodoboval postavy z 19. století. Tohle je docela typické. Někteří moji autističtí přátelé píší e-maily stylem, jakým se psaly dopisy v 18. století. Přečetli si korespondenci nějakého krále a myslí si, že se takhle píše.“

A když už jsem zmínil práci Petra Třešňáka, musím s radostí napsat i to, že minulý týden získal Česko-slovenskou cenu veřejnosti za článek „V pravém rohu nebe“. O vítězi rozhodovali lidé v on-line hlasování. Petrovi gratulujeme a čtenářům děkujeme za hlasování.

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, 

inspirativní čtení vám přeje

Erik Tabery

šéfredaktor

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2148

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte