Yummy
Yummy • Autor: Profimedia.cz

 

Znáte Yummyho? Je mu kolem dvaceti a ví, co chce od života: luxus. Nebo aspoň něco jako. A tak má tablet Apple, plavky Speedo, džíny Burberry a trenýrky taky. Často je ovšem střídá, aby byly stále trendy. Jméno dostal letos zjara a každý o něm teď mluví. Je to totiž krasaveček a mladý sameček, yummy, young urban male, mladíček z města. A má před sebou velký úkol. Čeká se, že „zcela změní spotřebu luxusního zboží“. Asi o tom ani neví. Myslí totiž spíš na trendy a na trenky.

Náš Yummy není sám. Yummies jsou davy a vyrážejí na nákupy a skutečně už mění luxusním značkám tržby. Odhalila to marketingová studie, již si zpracovala banka HSBC a která je poprvé pojmenovala. Yummies podle ní nahradili yuppies. Staří dobří young urban professionals už dávno odjeli v landroveru kamsi na venkov, kde je to víc bio. Na město zapomněli a své byty se střešní terasou přepustili jiným. A to právě yummies.

Yuppies mívali dobrou práci, peníze a odpovídající věk. Yummies jsou mladší, jsou to převážně dvacátníci. Ale na své značkové věcičky si nějak naspoří. „Yummies chtějí svůj sociální status prezentovat v mladším věku než dřívější spotřebitelé,“ píše se ve studii banky HSBC. Výhodné nákupy hledají na internetu – internet a chytrý telefon jsou ostatně nejlepší přátelé chlapce jménem Yummy.

titulka_kindle.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 51 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

titulka_kindle.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 51 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1316

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte