Oteplouch
Oteplouch • Autor: fler.cz

Milé dámy, nastalo zimní počasí, a je načase se rozhlédnout. Co všichni ti muži kolem? Vidíte? Někteří se choulí do sebe, jiní jdou navzdory chladu vzpřímeně a sebejistě se rozhlížejí. Proč asi? Existují tři možná vysvětlení: jejich větší duchovní zralost, jejich vrozená tupost anebo oteplouch. A nehihnějte se.

Vždyť oteplouch je součást oděvu jako každá jiná. Láskyplný vánoční dárek šikovných kutilek pro jejich muže a milence. Roztomilý, nejčastěji háčkovaný návlek, který štrikují za dlouhých večerů u televizorů s myšlenkou na to nejmilejší těch nejmilejších. Praktická věc, která zabrání, aby jim ty jejich nadsamce vykastroval krutý mráz.

Dámy, nehihnějte se pořád, nejde tu jen o české a moravské paninky, které si vyměňují na internetu návody plné oplzlých smajlů. Jedná se o globální fenomén s bohatou historií i současností. Norští muži například tradičně nosili podobný návlek nazývaný forhyse, vyrobený z plsti či veverčí kožky, navlékaný pěkně chloupky dovnitř. Několik kusů je k vidění také v největším norském muzeu kulturní historie (viz také www.norskfolkemuseum.no). Clark Gable jej údajně obdržel od své ženy Carole Lombardové a princ Charles od lady Diany, z čehož ovšem vidíme, že ani oteplouch není všemocný. Dále dodejme, že v globálním kontextu nazýváme tuto oděvní součást nejčastěji willy warmer nebo cock sock a samozřejmě, že se už zase hihňáte. Ale nechte…

9. - 15. prosince 2013, č. 50/13
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

9. - 15. prosince 2013, č. 50/13
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte