Dvacetiletá zpěvačka Miley Cyrusová platí v současnosti za nejzkaženější hvězdu showbyznysu, respektive hvězdu s imagí, jež má tento dojem podporovat. Její obscénní gesta, maximálně vyplazený jazyk a minimálně zahalená kůže zaplavily v poslední době média a mají být znakem přerodu z dětské a teenagerské zpěvačky do dospělé rebelky, která boří konvence.

Problém ovšem je, že právě tento postup už dávno zapadá do systému, kdy kulturní průmysl dělá z neviňátek dekadentní postavy a později trosky, které se mohou kát, očistit a vstát z „mrtvých“ – a tak pořád dokola. Skutečnou provokací a odmítnutím pravidel dnes není svlékat se nebo ukazovat, jak se oddávám různým typům rozkoše, ale naopak něco neudělat; zachovávat si svou důstojnost a tajemství. Tím se ovšem odříznete od zdrojů velkých peněz a manažeři vás zavrhnou.

Zhruba v tomto duchu napsala milé Miley otevřený dopis jiná, dřívější, dnes 46letá skandalistka Sinéad O’Connorová. Donutilo ji tomu Mileyno vyznání, že se ve svém „proslaveném“ klipu k písni Wrecking Ball inspirovala u Sinéad a její písně Nothing Compares 2 U. Podobnost začíná a končí pouze tím, že Miley má trochu kratší sestřih, chvíli zpívá do kamery a upustí slzu; dále už se jen houpe nahá na demoliční kouli, olizuje velké kladivo a lascivně se převaluje v kalhotkách na suti.

Sinéad se…

7. - 13. října 2013, č. 41/13
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

7. - 13. října 2013, č. 41/13
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Pavel Turek

redaktor, kultura

turek
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1518

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte