Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Komentáře

Investice, ne škrty

Milionářská daň je dobrá, ale nijak důležitá

Tenhle pudink je o ničem, komentoval kdysi svůj zákusek Winston Churchill. Totéž je možné prohlásit o předvolební kampani Baracka Obamy. Kampaň začala dobře v lednu Zprávou o stavu Unie, od té doby ale meandruje. Teď se konečně zdá, že našla téma – jenže je to špatné téma.

Prezident a jeho poradci se zaměřili na zdanění bohatých a boj s nerovností. Obamovým heslem se stalo tzv. Buffettovo pravidlo, daň pro milionáře. Je to rozumný návrh, nezasluhuje si ale pozornost, kterou mu Obama věnuje.  Daň zvýší státní příjmy o triviální částku 47 miliard dolarů během následujících deseti let, během nichž federální vláda utratí 45 bilionů. Přidá další položku do již tak nejsložitější a nejzkorumpovanější daňové legislativy v rozvinutém světě. Pokud chce být prezident odvážný, může navrhnout celkovou daňovou reformu a zbavit se stovek odpočitatelných položek, výjimek a mezer v zákoně, se kterými obchoduje Kongres výměnou za příspěvky do volebních kampaní.

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.