Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Politika

Systém Janoušek

Opravdu už skončilo krytí pražského kmotra?

19 A R14 2012 • Autor: Respekt
19 A R14 2012 • Autor: Respekt

Je to nečekaná šance. Zveřejněné rozhovory lobbisty Romana Janouška s bývalým pražským primátorem Pavlem Bémem a jeho podřízenými nejsou jen svědectvím o ovládnutí pražského magistrátu podezřelými kombinátory. Prozrazení pět let starých odposlechů dovoluje krok po kroku mapovat, co příslušníci BIS a policie s informacemi podnikli a jestli se pokusili rozplést mafiánské propojení, které dialogy obou mužů naznačují. Případ je stále otevřený a může skončit u ledu jako dlouhá řada před ním, některé dostupné informace ale naznačují, že by současný proval špinavostí mohl mít i pro spravedlnost dobrý konec.

S Alešem na dovču

„Byl bych blázen, abych si takové informace nechával v šuplíku,“ odpovídá ředitel tajné služby BIS Jiří Lang na otázku, proč jeho služba odposlechy, ve kterých si jejich protagonisté domlouvají korupční operace, nepředala nikdy k prověření policii nebo státním zástupcům. Podle zákona to BIS udělat měla – a jestli se tak stalo, který policejní tým tedy informace obsažené v odposleších BIS vyšetřoval? Na to už odpověď od ředitele tajné služby nedostaneme, generál Lang seotáčí k novinářským mikrofonům zády a spěchá do útrob Poslanecké sněmovny, kde by měl poslanecké komisi pro kontrolu BISvysvětlit okolnosti pořízení odposlechů a jejich osud. To poslední březnové úterýale…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 53 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Autor: mocek

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 53 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.