Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Kultura, Kultura

Stylově zdvořilé

Kryštof Hádek se přiznal (Mladé frontě DNES), že se s herečkou Terezou Voříškovou chtěli vyhnout rádoby vtipnému předávání cen. Oba herci moderovali ceremoniál předávání designérských cen Czech Grand Design, a jak už dnes ví i diváci České televize, rádoby vtipnému projevu se nevyhnuli. Bylo to strnulé, ale to se může stát. Zvláštní je na tom něco jiného. Že to každý nechal být. Lucii Bílou, když předávala České lvy, nebo Martu Jandovou na Andělech přitom propíral vážný tisk i Blesk. Film a hudba prostě zajímá každého včetně celebrit, design ani ne.

Není v česku asi obor, na nějž by se pohlíželo s takovým zdvořilým nezájmem jako na design. Zdvořile nijaký byl i celý designový večer. Konal se přitom ve Stavovském divadle, což je možná nejhezčí pražská scéna, kulisy, publikum, ba i jednohubky na rautu vypadaly výtečně. Pěkná byla videa o nominovaných, kteří tu mluvili s vytříbeným citem pro to nic neříct. Ani z interakce mezi předávajícími hosty a oceněnými nic nevypadlo, ale to jsme zase již u nešťastných moderátorů, kteří těžko mohli zprostředkovat myšlenky, když si sami nic nemysleli. Moc jim to přitom slušelo.

Designová prázdnota má víc příčin. Je to samozřejmě tím, že český design je nepatrný obor – omezuje se na několik etablovaných studií a pár výrobců. Jediným jejich arbitrem a propagátorem je agentura Profil Media, jež pořádá vlastně všechny důležité designové…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.