Premiér Nečas se ho bojí, diváci televizních debat o špinavostech politiky jej milují a profesionálové z oboru ho považují za mocichtivého pragmatika. A nikdo pořádně neví, co tenhle trochu tajemný samotář chce. Generál Karel Randák prošel dvěma tajnými službami, před patnácti lety si vyzkoušel konspiraci v nepřátelské agentuře ovládané lidmi z KGB a teď – v nuceném civilu – je hvězdou soukromého fondu vystupujícího tu proti korupci. Jeho cesta na „stranu dobra“ nebyla přímočará a dodnes ostatně není jasné, zda právě do přihrádky správných chlapců chce generál směřovat.

 

Pak zavolal pan generál

Je dopoledne poslední únorové středy, teploměr ukazuje deset stupňů nad nulou. Na parkovišti u malostranského kostela svatého Mikuláše stojí stříbrný mercedes a vedle něj pokuřují čtyři muži. Každý z nich má v uchu sluchátko, kabel od něj vede někam pod límec. Zhruba po minutě začnou muži odhazovat sotva zapálené cigarety, jeden z nich nasedne do auta, zbývající tři se rozeběhnou do několika stran. Do sluchátek dostali zprávu, že generál Randák opustil malostranskou budovu, v níž sídlí protikorupční fond. Dva muži se mu pověsí na paty, nijak se neskrývají. Karel Randál projde pasáží, mine kostel a vchází do malostranské kavárny. Dva muži se staví kousek od výkladní skříně, přes kterou je vidět interiér kavárny, jeden vytahuje fotoaparát a& …

I_obalka.indd
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka.indd
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte