Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Respekt • Despekt

RESPEKT - DESPEKT

06_respekt-ztohoven_archiv__n.jpg
06_respekt-ztohoven_archiv__n.jpg

 

RESPEKT

06_respekt-ztohoven_archiv__s.jpg
06_respekt-ztohoven_archiv__s.jpg
Ztohoven uctili Martina Fruweina

Skupina Ztohoven instalovala na pražském Staroměstském náměstí kříž k uctění památky Martina Fruweina z Podolí, jednoho z nejodbojnějších účastníků stavovského povstání. Skupina upozornila, že tento český pán je neprávem opomíjen, když na památku mužů popravených po prohrané bitvě na Bílé hoře upomíná jen 27 křížů – osmadvacátý Martin Fruwein spáchal před popravou sebevraždu a byl sťat posmrtně.

 

 

 

DESPEKT

06_despekt_jaros_R28_2011_s.jpg
06_despekt_jaros_R28_2011_s.jpg
Alibismus Petra Nečase

Nedávný judikát Nejvyššího správního soudu určil, že instituce nesmějí tajit platy úředníků. Rozhodnutí soudu ale hodily úřady za hlavu a odmítly Hospodářským novinám informace o příjmech svých zaměstnanců vydat – mezi nimi jsou i ministerstva či Úřad vlády. Petr Nečas s tím prý nemůže nic dělat. „Předseda vlády nemá vliv na to, jak si zmiňované rozhodnutí soudu vedoucí úřadů právně vyloží,“ řekl premiér.

 

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte