28A_jaros_R11_2011_n.jpg
28A_jaros_R11_2011_n.jpg

Tuhle scénu viděl každý, kdo se začátkem víkendu díval na televizní zprávy. Z několika aut brzdících před Českou televizí vyskakuje komando ozbrojenců s kuklami přes obličej a šest civilistů. Rychlým krokem vrážejí do budovy zpravodajství, v rukou samopaly AR15. V chvatu a beze slova vysvětlení přelézají turnikety. Ostraha u vrátnice je vyděšená a ptá se, co se děje. Nikdo neodpoví, vojáci míří do chodby ke schodišti. Ten poslední se ve dveřích ještě na pár vteřin otočí a zkušeně přehlédne terén prázdného vestibulu. Působí to děsivě – muž bez tváře, v neprůstřelné vestě, v helmě a ochranných brýlích má prst na spoušti. Pak zmizí za ostatními. Je pátek 11. března 18.45 hodin a na Kavčí hory právě vtrhla zásahová jednotka Vojenské policie.

 

28A_jaros_R11_2011_s.jpg
28A_jaros_R11_2011_s.jpg
Voláme 158

První, komu dochází, že není svědkem natáčení akčního filmu, je redaktorka Olga Málková. Právě se chystá odjet se štábem za prací a podivný výjev zahlédne z parkoviště. „Točte to,“ říká kameramanovi.

Skupina policistů mezitím vstupuje do prvního patra a samopalníci svými těly uzavírají dlouhou chodbu, v níž je i pracovna redaktora Karla Rožánka. Armádní zpravodaj televize odvysílal minulý měsíc reportáž o aféře bývalého šéfa Vojenského zpravodajství Miroslava Krejčíka. V reportáži ukázal na kameru dokument, podle něhož měl Krejčík shánět kompromitující materiály na dva náměstky…

2011_obalka_R11
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2011_obalka_R11
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte