11-suchanek-profil_n.jpg
11-suchanek-profil_n.jpg

Dnes už je to jeden z nejvlivnějších lidí v zemi, přesto stále ještě dohlédne zpět na to úterý, kdy si večer před první cestou do Prahy k nové kariéře nachystal ve svém rakvickém domku tašku s věcmi a šel si lehnout. Ještě deštník, napadlo ho už v posteli. Červenec roku 1998 byl nevlídný a ve zprávách říkali, že se to hned tak nezlomí.

11-suchanek-profil_s.jpg
11-suchanek-profil_s.jpg
Ale ani s připraveným deštníkem Pavel Suchánek pořád nějak nemohl usnout. Trápila ho obava, jestli to s tou sněmovnou přece jen trochu nepřehnal a zda tam ostatním nebude pro smích. Do této chvíle nikdy nemusel studovat žádné složité materiály, neznal cizí jazyk a politické debaty vedl jen s kamarády. Většinu profesního života strávil jako montér na sloupech vysokého napětí či dispečer podniku Jihomoravská energetika, posledních pár let pak prodával víno a provozoval malou fotogalerii, kterou si otevřel v bývalém břeclavském cukrovaru. Pavel Suchánek byl zkrátka takový normální šestačtyřicetiletý pán z malé obce, jehož charakteristika obvykle zněla: veselý a v kolektivu oblíbený. Jenže bude to stačit v práci, kde má odborně a navíc veřejně ovlivňovat životy deseti milionů lidí? „Prostě to zvládnu a v žádném případě si nesmím udělat ostudu,“ zatnul se v předvečer poslaneckého slibu a nakonec usnul.

O třináct let později zachytí veřejnost jihomoravského poslance Suchánka v situaci, z níž lze vyčíst, že se mu podařilo vyšplhat na…

2011_obalka_R10
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2011_obalka_R10
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte