za__tis__i__-s-lebkou-ok_n.jpg
za__tis__i__-s-lebkou-ok_n.jpg

Toto je příběh z nedaleké budoucnosti, z časů okupace Evropy mocným a zde neidentifikovaným národem. A začněme vyprávění okamžikem, kdy Kvu položil ruku na zápěstí Nha a chvíli ji tam podržel. Já vím, pravil konejšivě a pak dlouho mlčeli. Oba dobře znali sílu mlčení. V dějinách jejich země mlčení přenášelo hory a stavělo i bořilo dynastie. Však nebyli milenci, to mlčení a ruka na zápěstí znamenaly zde něco jiného. Kvu byl protektorem celé okupované Evropy a Nh místodržícím v jedné z obsazených zemí. A Nh měl teď problémy, které se dají označit jen slovem nevýslovné. A Kvu se mu proto snažil vyjádřit své sympatie a svou solidaritu.

za__tis__i__-s-lebkou-ok_s.jpg
za__tis__i__-s-lebkou-ok_s.jpg
Jsme v Paříži léta Páně 2020 nebo snad 2021, pokud to budeme počítat podle nám dobře známého gregoriánského kalendáře, který ale už Kvu v obsazené Evropě vyměnil za svůj vlastní kalendář. Než Kvu s Nhem ukončí své významné mlčení, zasvětím vás ještě do hierarchie v okupačním mechanismu toho okupujícího národa. Přímým nadřízeným Kvua byl Nejvyšší Blin, s nímž byl Kvu ve stálém spojení, přestože mezi nimi teď právě ležely tisíce bunů, což je jejich jednotka vzdálenosti, jejíž přepočítávání na naši by mi, nezlobte se, činilo nemalé potíže. Zůstaňme tedy jen u faktu, že spojení Kvua s Blinem by se dalo obrazně vyslovit tak, že těžko posoudit, který pohyb Kvuova malíčku je ve skutečnosti jen nastaveným pohybem malíčku Blinova. Ale myslím si, a hned pochopíme proč, že v…

2010_obalka_R51-52
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 53 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R51-52
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 53 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte