Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura

Ať žije prohibice!

Výpravný seriál Impérium – Mafie v Atlantic City je satirou na propojení zločinu a politiky

68B_R50_2010_n.jpg
68B_R50_2010_n.jpg

68B_R50_2010_s.jpg
68B_R50_2010_s.jpg
Je to vlastně jen další potvrzení trendu vzrůstajících ambicí placených kabelových kanálů: HBO nalákala do svých služeb Martina Scorseseho. Ten se stal výkonným producentem a režisérem strhujícího pilotního dílu seriálu Impérium – Mafie v Atlantic City. Celý projekt má navíc scenáristicky na starosti jiné jméno vzbuzující respekt, duchovní otec populární Rodiny Sopranů Terence Winter. Televizní událost sezony startuje na českých obrazovkách 10. ledna.

 

Šedá eminence Buscemi

Hranice mezi televizní a filmovou výrobou se v posledních letech stírají co do rozpočtu i uměleckých ambicí. Série dvanácti padesátiminutových dílů, zasazená do období prohibice a odehrávající se ve věrných dobových kulisách přímořského turistického centra Atlantic City, pohltila na osmdesát milionů dolarů. A každý dolar je na výpravě a kostýmech znát. Impérium je v první řadě výtečná žánrová zábava kombinující napětí, humor i erotiku. Ale v druhém plánu je to docela ostrá satira. Na osudech úspěšného politického šíbra Nuckyho Thompsona (Steve Buscemi) totiž tvůrci vykreslují Ameriku jako zemi, již si rozparcelovalo bratrstvo politiků a byznysmenů, kteří se v zákulisních kartelových dohodách dělí o moc a o kšefty.

Cynickou náladu seriálu dobře vystihují už první scény s chameleonským Buscemim ve Scorseseho pilotním dílu. Píše se rok 1920, je předvečer spuštění prohibice a…

2010_obalka_R50
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R50
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte