Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Soumrak tygra

Herci Leonardu DiCapriovi se v cestě do Ruska snad pokusily zabránit nadpřirozené síly. Jeho letadlu nejprve selhal motor, takže muselo nouzově přistát, a náhradní spoj pak donutil k neplánovanému přistání silný čelní vítr. Přesto hollywoodský hrdina nakonec do Petrohradu na summit o záchraně volně žijících tygrů dorazil. Premiér Putin ocenil jeho vytrvalost tím, že jej nazval „mužikem“, a DiCaprio věnoval na ochranu vzácné šelmy rovný milion dolarů.

Na Globálním tygřím summitu (jak zní oficiální název) se minulý týden sešli zástupci třinácti zemí, kde dosud divocí tygři přežívají, přijelo i pět ministerských předsedů. Bylo to vůbec poprvé, kdy se konalo setkání na tak vysoké úrovni kvůli jedinému živočišnému druhu. Skončilo sice úspěchem, budoucnost šelem přesto zůstává nejistá. Před 100 lety jich žilo v divoké přírodě asi 100 tisíc, dnes zbývá posledních 3200 kusů rozdrobených zpravidla v malých izolovaných populacích. V uplynulých deseti letech se úbytek tygrů zrychlil, tři poddruhy již vyhynuly a dalším šesti to hrozí. Může se stát, že za dvacet let nezůstane v přírodě ani jediný volně žijící tygr.

Podle dohody uzavřené na summitu by se počet divokých tygrů naopak měl zdvojnásobit, a to už do roku 2022. Zdá se, že peněz by na to mělo být dost: Světová banka a různé ekologické organizace se v Petrohradě zavázaly v příštích dvanácti letech věnovat více než 300 milionů dolarů. Mají za ně být mimo jiné zabezpečeny migrační koridory, kterými…

2010_obalka_R48
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R48
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Martin Uhlíř

redaktor

uhlir
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 754
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte