Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Komentáře

Svoboda urážet

Svoboda je opět ohrožena! Mešity raší na každém rohu, ulicemi se promenují tisíce zahalených žen, na vepřovém koleni aby si člověk pochutnával raději doma. Tak nešťastná a hlavně nesvobodná je budoucnost Evropy.

Jen málokdo má odvahu postavit se ideologii politické korektnosti a pojmenovat věci tak, jak to dělá Geert Wilders. Nebojí se říct, že „islám je nový totalitarismus“, že jde o „fašistickou ideologii“. A pozor, tato „retardovaná kultura“ je už i za našimi západními hranicemi:

„Německo plné mešit a zahalených žen už není Německem Goetha, Schillera, Heineho, Bacha a Mendelssohna,“

prohlásil Wilders, tento bojovník za svobodu našich dětí, nedávno v Berlíně. Přijel tam podpořit vznik německé pobočky evropské internacionály za boj proti muslimskému nebezpečí – nazývá ji „mezinárodní aliance svobody“.

Právě „svoboda“ jako by se stávala nejoblíbenější hodnotou evropských populistů a xenofobů. Geert Wilders na ni nezapomněl ani minulý týden, kdy stanul v Haagu před soudem kvůli údajnému podněcování rasové nesnášenlivosti. „Se mnou je souzena i svoboda projevu jednoho a půl milionu Nizozemců (jeho voličů, pozn. autor). Demokracie potřebuje svobodnou otevřenou diskusi, a to právě v kontroverzních otázkách,“ prohlásil plavovlasý mučedník a předseda Strany pro svobodu, třetí…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.