0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Komentáře10. 10. 20103 minuty

Svoboda urážet

Svoboda je opět ohrožena! Mešity raší na každém rohu, ulicemi se promenují tisíce zahalených žen, na vepřovém koleni aby si člověk pochutnával raději doma. Tak nešťastná a hlavně nesvobodná je budoucnost Evropy.

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

Jen málokdo má odvahu postavit se ideologii politické korektnosti a pojmenovat věci tak, jak to dělá Geert Wilders. Nebojí se říct, že „islám je nový totalitarismus“, že jde o „fašistickou ideologii“. A pozor, tato „retardovaná kultura“ je už i za našimi západními hranicemi:

„Německo plné mešit a zahalených žen už není Německem Goetha, Schillera, Heineho, Bacha a Mendelssohna,“

prohlásil Wilders, tento bojovník za svobodu našich dětí, nedávno v Berlíně. Přijel tam podpořit vznik německé pobočky evropské internacionály za boj proti muslimskému nebezpečí – nazývá ji „mezinárodní aliance svobody“.

Právě „svoboda“ jako by se stávala nejoblíbenější hodnotou evropských populistů a xenofobů. Geert Wilders na ni nezapomněl ani minulý týden, kdy stanul v Haagu před soudem kvůli údajnému podněcování rasové nesnášenlivosti. „Se mnou je souzena i svoboda projevu jednoho a půl milionu Nizozemců (jeho voličů, pozn. autor). Demokracie potřebuje svobodnou otevřenou diskusi, a to právě v kontroverzních otázkách,“ prohlásil plavovlasý mučedník a předseda Strany pro svobodu, třetí…

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc