28G_R38_2010_n.jpg
28G_R38_2010_n.jpg

Respekt získal exkluzivní fotografie z oslavy padesátých narozenin Josefa Jindry. V poslední době se tento muž „proslavil“ tím, že spolu s už odvolaným náměstkem ministra obrany Jaroslavem Kopřivou domlouval, jak zmanipulovat armádní zakázku na pojízdné minomety. Na nahrávce, kterou zveřejnila MF Dnes, Jindra zkušeně navrhuje, že úplatek od firmy Patria by se dal vyfakturovat jako „sportovní akce“.

28G_R38_2010_s.jpg
28G_R38_2010_s.jpg

Další živou kauzou, která s Jindrou souvisí, jsou dluhy po lyžařském mistrovství světa v Liberci. Prezidentkou organizačního výboru šampionátu byla od léta 2007 Jindrova partnerka Kateřina Neumannová. Je ale veřejným tajemstvím, že ve skutečnosti výboru šéfoval Jindra. Ačkoli mistrovství bylo štědře dotované státem (vláda dala zhruba čtvrt miliardy korun), zůstal po něm víc než stomilionový dluh.

Zveřejněné fotografie naznačují odpověď na otázku, jak je to možné. Jak Respektu řekl autor fotografií, fakturu na několik tisíc korun za narozeninové fotoalbum měl podle Jindrových instrukcí poslat organizačnímu výboru a napsat, že fotil něco pro mistrovství. Nabízí se otázka, co všechno se takhle z peněz na mistrovství v Jindrově režii nakonec platilo.

Za pozornost stojí také široká plejáda lidí, kteří přišli Jindrovi do pražského podniku Soho onoho 26. března 2008 gratulovat. Jsou mezi nimi zástupci byznysu, lidé z politiky, a dokonce i ti, kdo měli dohlížet…

2010_obalka_R38
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 50 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R38
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 50 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte