0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Anketa12. 9. 20102 minuty

Anketa:Vadí vám, že nejbližšími poradci prezidenta jsou lidé, kteří považují 11. září 2001 za spiknutí tajných služeb a havárii v Mexickém zálivu za spiknutí médií? Ovlivňuje nějak podle vás tento fakt život v Česku?

Reklama

PETR MACH
ekonom, předseda Strany svobodných občanů

Otázku Respektu považuji za zavádějící. Myslím, že je smyšlenkou Respektu, že by pan Jakl považoval havárii v Mexickém zálivu za spiknutí médií. Znám článek pana Jakla, ve kterém píše o tom, jak média často zveličují některé globální problémy  - jako je prasečí chřipka či ropná havárie v Mexickém zálivu -, nikoli o tom, že by havárie byla spiknutím novinářů. Když si tedy odmyslím sugestivní otázku Respektu, považuji pana Jakla za dobrého poradce prezidenta republiky.

BOHUMIL DOLEŽAL
novinář

Názory panů Hájka a Jakla mi většinou připadají velmi výstřední, navíc pokud by se chtěli věnovat publicistice, není k tomu zaměstnání státního úředníka to nejvhodnější. Nezbývá než je brát jako každé jiné názory kriticky, a pak nelze popřít, že tu a tam mají pravdu, i když po zvyku svého gurua přehánějí (např. pan Hájek o sexuální výchově, pan Jakl o Slovanské epopeji). Výstřední názory patří k demokracii. To, že je hlásají prezidentovi poradci, ovlivňuje život v Česku minimálně. Aspoň se mají novináři nad čím rozčilovat. Co říká Klaus o Ústavním soudu, je podstatně nebezpečnější.

JIŘÍ PEŇÁS
novinář

Normální by asi by bylo napsat, že mi to vadí, ale vlastně mi to nevadí a je to…

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc