Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Ekonomika

Kdo je tady zbytečný?

Ministři hledají cestu, jak ušetřit na svých úřadech prvních deset miliard

37A_varianta_R32_2010_n.jpg
37A_varianta_R32_2010_n.jpg

Nepříjemnější start ministerské kariéry by si členové Nečasova kabinetu museli vymyslet. Pár dní po nástupu do svých úřadů mají seškrtat své vlastní rozpočty a řada z nich už varuje, že se to neobejde bez snižování platů či propouštění. Odtučňovací kúra zasáhne i za hranice ministerstev, stav ohrožení dnes hlásí především neziskové organizace, které jsou na nejrůznějších grantech od státu závislé. Na tom, jak se s těžkým úkolem nová vláda popasuje, se každopádně může ukázat i to, co nás čeká příští rok. Vláda totiž slibuje, že skutečně rázné škrty – šestkrát větší než ty letošní – teprve přijdou.

37A_varianta_R32_2010_s.jpg
37A_varianta_R32_2010_s.jpg

Tabu snížení platů

Jaromír Drábek (TOP 09) vypadá vcelku klidně, během řeči mu občas na tváři zahraje lehký úsměv. „Byl jsem samozřejmě s politiky a úředníky v kontaktu, ale dívat se na to z druhé strany, to je zajímavá změna,“ pokyvuje hlavou bývalý předseda hospodářské komory, který v současnosti převzal post ministra práce a sociálních věcí. Je krátce po jednání vlády a ministři mají pauzu na oběd. Téma, o kterém se bude po přestávce znovu hovořit, je přitom stále stejné – vládní úspory, které by letošní a příští rozpočtový schodek stlačily co nejblíže k přijatelné míře.

Drábek patří k ministrům, na něž se v tuto chvíli upírá nejvíce pozornosti. Spravuje rekordní balík peněz (zhruba 480 miliard) a škrty na něj dopadnou možná…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
2010_obalka_R32
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte