37A_varianta_R32_2010_n.jpg
37A_varianta_R32_2010_n.jpg

Nepříjemnější start ministerské kariéry by si členové Nečasova kabinetu museli vymyslet. Pár dní po nástupu do svých úřadů mají seškrtat své vlastní rozpočty a řada z nich už varuje, že se to neobejde bez snižování platů či propouštění. Odtučňovací kúra zasáhne i za hranice ministerstev, stav ohrožení dnes hlásí především neziskové organizace, které jsou na nejrůznějších grantech od státu závislé. Na tom, jak se s těžkým úkolem nová vláda popasuje, se každopádně může ukázat i to, co nás čeká příští rok. Vláda totiž slibuje, že skutečně rázné škrty – šestkrát větší než ty letošní – teprve přijdou.

37A_varianta_R32_2010_s.jpg
37A_varianta_R32_2010_s.jpg

Tabu snížení platů

Jaromír Drábek (TOP 09) vypadá vcelku klidně, během řeči mu občas na tváři zahraje lehký úsměv. „Byl jsem samozřejmě s politiky a úředníky v kontaktu, ale dívat se na to z druhé strany, to je zajímavá změna,“ pokyvuje hlavou bývalý předseda hospodářské komory, který v současnosti převzal post ministra práce a sociálních věcí. Je krátce po jednání vlády a ministři mají pauzu na oběd. Téma, o kterém se bude po přestávce znovu hovořit, je přitom stále stejné – vládní úspory, které by letošní a příští rozpočtový schodek stlačily co nejblíže k přijatelné míře.

Drábek patří k ministrům, na něž se v tuto chvíli upírá nejvíce pozornosti. Spravuje rekordní balík peněz (zhruba 480 miliard) a škrty na něj dopadnou možná…

2010_obalka_R32
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R32
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte