22_R31_2010.jpg
22_R31_2010.jpg

Zatčení jedné z největších hvězd „zlaté éry“ českého podnikatelsko-politického korupčního byznysu Tomáše Pitra vypadá jako policejní trefa do černého: útěk podnikatele odsouzeného za mnohasetmilionové daňové úniky skončil a zdejší spravedlnosti tak stoupla šance, že jí bude učiněno zadost. Domnívat se, že jsme svědky happy endu, by ale bylo přece jen předčasné. Zásadní zprávou totiž není podnikatelovo polapení nebo jeho případné uvěznění, ale až to, jestli se policie po letech nečinnosti pokusí Pitra využít jako klíč k rozkrytí naší nedávné hodně barvité minulosti lemované nájemnými vraždami, korupční privatizací strategických podniků a srůstem politiky s organizovaným zločinem.

22_R31_2010.jpg
22_R31_2010.jpg

Vzhůru do Hrdlořez!

Po vraždě mafiána Františka Mrázka a útěku dalšího muže podsvětí Radovana Krejčíře je dnes Pitr pro policii v podstatě jediným a zároveň nejdůležitějším svědkem, který jí může objasnit skutečně velké případy nedávné minulosti, při nichž tu stát tratil svoji důvěryhodnost a miliardy z veřejné kasy. Pitr byl přímým aktérem všech těchto obchodů a má tedy do jejich průběhu detailní vhled včetně toho, proč tu politici čachry s erárem tak dlouho tolerovali a jestli to náhodou nebylo z korupčních důvodů.

Pitr dnes může být pro detektivy informačně cenný především ve třech věcech – v podezřelé privatizaci strategického koncernu Unipetrol, nevýhodném prodeji…

2010_obalka_R31
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R31
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Ondřej Kundra

zástupce šéfredaktora

kundrao
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2059

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte