31_R16_2010_n.jpg
31_R16_2010_n.jpg • Autor: Respekt

Dnešníma očima měl Alois Urbiš před deseti lety vše. Křeslo ředitele velké firmy, kancelář se dvěma sekretářkami, nejnovější auta a spoustu peněz na všechno ostatní. Přesto, podobně jako už spousta lidí před ním, jednoho dne hodil klíče na stůl, sbalil kufr a odjel z domovského Frýdku-Místku na půl roku na Nový Zéland hledat jinou životní cestu. Během pouti se seznámil s domorodci a naučil se od nich léčebné techniky, s jejichž pomocí zvládají v divočině stresy i nejrůznější choroby. Po návratu využil titulu z oboru psychologie a vybaven novými zážitky založil terapeutickou ordinaci v obci Čeladná v Beskydech. Dnes úspěšně experimentuje s nevyzkoušenými metodami léčby civilizačních chorob a provozuje jediné středisko v Evropě, které v terapii využívá dar, o nějž většina z nás přišla. Tím tajemstvím je tma.

Do krytu
„Byl jsem přetížený, pracoval jsem od rána do večera, ze všech stran mě tlačily termíny a důležitá rozhodnutí,“ vysvětluje dnes třiašedesátiletý terapeut svou otočku o sto osmdesát stupňů a dodává: „Čím víc jsem byl úspěšný, tím méně jsem byl spokojený se svým životem.“ Současně pomáhal dobrovolně na lince důvěry jako psycholog, aby si udržel praxi v oboru a také aby dodal své práci lidský rozměr. A to i za cenu dvoudenní práce v kuse bez spánku. Věděl ale, že pokud to tak půjde dál, zničí si zdraví. Proto za sebou musel…

2010_obalka_R16
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 47 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R16
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 47 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte