Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Politika

Sedm týdnů do voleb

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt

Zákaz
Středočeský hejtman David Rath důrazně varoval střední školy před projektem Člověka v tísni: Studentské volby nanečisto. O čem ten skandální projekt je? Ve všech západních zemích se pracuje na tom, aby se veřejnost nevzdávala svého práva volit. Zejména mladým lidem je nutné připomínat, že brzy budou mít právo promluvit do veřejného dění. Projekt Člověka v tísni je jen o tom dát studentům vědět, jak volby fungují, jaká jsou pravidla, práva a možnosti. Nikdo neříká: Volte toho a toho. Je také nesmysl, že by se střední školy proměnily ve volební zóny, protože, světe div se, ředitelé a učitelé jsou myslící bytosti. Zastrašování je nejsilnější a zdá se i jedinou zbraní Davida Ratha. Mohl to přece řešit jinak – hledat takové nastavení studentských voleb, aby nikomu nevadilo. Sociální demokraté se ale bojí mladých lidí, protože vědí, že mezi nimi mají málo voličů. Tímhle si k nim určitě nepomohou.

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt

Víno není alkohol

Když jde o volby, musí důslednost stranou, toto odvěké pravidlo potvrzuje i čerstvý návrh KDU-ČSL. Lidovci chtějí zvýšení spotřební daně u tabáku a alkoholu. Je tu ale zásadní výjimka. Na otázku Aktuálně.cz, jestli se zdražení bude týkat i vína, odpověděl místopředseda KDU-ČSL Horák: „Ne, je to tradiční komodita, hlavně na Moravě…“ Není divu, lidovcům těch volebních bašt už moc nezbývá a Moravu je třeba udržet za každou cenu.…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.