KONCERTY

Brání se označení turné, říká audiovizuální prezentace. Od Alana Wildera se ale dá stoprocentně čekat víc než powerpointová projekce. Někdejší člen Depeche Mode, jejichž stín ze sebe ani po patnácti letech odloučení nedokázal setřást, se vrací do Prahy se svým projektem Recoil a tentokrát bude jeho návštěva už konečně spojená s hudební produkcí. Hudebník, který vyměnil stadionovou slávu za možnost věnovat se studiové elektronice, přijíždí v rámci projektu Slected, k němuž ho vyzvalo jeho domovské vydavatelství Mute. Wilder pro něj sestavil autorsky pojaté best of album, o nějakých hitových singlech s komerční ambicí v jeho diskografii stejně nemůže být řeč, proto se vydal i cestou bonusů a alternativních verzí. S takto pojatým konceptem A Strange Hour se Recoil zařadí do komponovaného večera, v jehož rámci vystoupí ještě Monika Načeva s Michalem Pavlíčkem nebo Lakeside X.

Recoil, KC Vltavská, Praha, 17. 4.

62_hudba_roxy01_R15_2010_s.jpg
62_hudba_roxy01_R15_2010_s.jpg • Autor: Respekt
Sobotní odpoledne bude v prostoru klubu NoD nad Roxy patřit malému festivalu queer kultury s titulem Jiný pohled. Představí vizuální a hudební tvorbu českých i zahraničních umělkyň a umělců, které spojuje jak postavení mimo hlavní proud, tak i potřeba tvůrčího vyjádření z minoritní perspektivy. Kromě diskusí, přednášek a projekcí vystoupí večer i česká kapela Reskata, jež se hlásí k odkazu hnutí riot grrrl, a především razantní duo Scream Club, pod jehož hlavičkou se…

2010_obalka_R15
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R15
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte