Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Politika

Jeden Mirek nestačí

ODS se definitivně zbavila hubatého předsedy, ale do voleb zbývá ještě spousta času. Z útrob strany se ozývá, že jedna hlava je málo.

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt

Argument to byl tak jasný, že by bylo divné, kdyby ho Mirek Topolánek v kritickém okamžiku své kariéry nepoužil. A taky že ano: když se předminulý čtvrtek na výkonné radě debatovalo o rozsahu škod, které předseda svojí straně působí, ohradil se adresát, že partaj má ve svých řadách mnohem větší škůdce. „Říkal, že je až šestým nejnepopulárnějším politikem ODS, že před ním je ještě Vodrážka, Bém, Langer, Bendl a Gandalovič, ne nutně v tomto pořadí,“ vzpomíná členka nejužšího vedení a šéfka ODS na Praze 2 Aleksandra Udženija.

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt

Účastníci jednání si nevybavují, z jakých průzkumů Topolánek čerpal, a pohled na zjištění výzkumných agentur mu dává za pravdu jen částečně. Místopředsedové

Ivan Langer

či

David Vodrážka

jsou skutečně dlouhodobě neoblíbení u veřejnosti, naopak třeba dalšímu z místopředsedů

Petru Bendlovi

v posledním, lednovém šetření CVVM lidé věřili o něco více než Topolánkovi. Nicméně to není až tak důležité – to, na co Topolánek narážel, byl fakt, že vyhasínající předseda není jediným, kdo může za klesající důvěru občanů v ODS. Sám odcházející šéf skupinu vzápětí veřejně rozšířil o „regionální kmotry“, tedy podnikatele, kteří žijí z neprůhledných veřejných zakázek a pro voliče symbolizují nepřijatelné propojení politiky a lokálního byznysu. A nejsou to jen oni –…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 50 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 50 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.