Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika

Cesta ke štěstí

Kampaň se teprve rozjíždí, ale už dnes je jasné, že přináší leccos nového. Stranické kasy jsou oslabené zrušenou podzimní volbou, čeká nás více kontaktu s voliči, více „pirátských“ útoků na protivníky i pestřejší nabídka partají. A hůře také odhadnutelný výsledek.

kampan_jaros.jpg
kampan_jaros.jpg • Autor: Milan Jaroš

Kdyby nebylo pět pod nulou a venku nechumelilo, i zkušený politický pozorovatel by měl potíže odhadnout, které že to volby máme před sebou. V oranžovém stanu, který na teplickém náměstí Svobody rozbila sociální demokracie, to druhé březnové pondělí vypadalo jako na jakékoli libovolné kampani ČSSD v posledních letech. Načesaná Kateřina Brožová prozpěvující, že „cestu ke štěstí zná, není dlouhá“, fronta na klobásu, pivo gratis a had těl vinoucí se ke stolku, za nímž stranický šéf Jiří Paroubek podepisuje svoje podobizny.

Z_jem-o-politiku_s.jpg
Z_jem-o-politiku_s.jpg • Autor: Respekt
A aby bylo „pohodové odpoledne“ skutečně bez mráčku, také politici ČSSD ujišťují přítomné, že i oni znají „cestu ke štěstí“. Jiří Paroubek sice na billboardech slibuje, že „sníží zadlužení na polovinu do roku 2013“, ale tady o tom nic neříká. Naopak mluví o tom, že nezaměstnanost bude řešit investicemi do průmyslových zón, že zruší poplatky u lékaře a nebude „šetřit na důchodech“. Vzkaz je jasný: jsou to těžké doby, ale my to vyřešíme bezbolestným způsobem.

A návštěvníci jsou spokojení – přišli sem jako obvykle přesvědčení a typičtí voliči ČSSD: jedenadvacetiletému nezaměstnanému Martinu Macečkovi třeba jde o vyšší dávky. „Brácha bere důchod, ségra přídavky na děti a nedá se z toho vyžít, měly by být vyšší,“ říká nad pivem a klobásou Martin. &„…

2010_obalka_R11
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R11
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte