Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Prvních 15 minut

Herectví je deziluze

Jeho dlouhé štíhlé prsty připomínají hudebníka. Jan Cina (1988), který na pražské konzervatoři studuje závěrečným šestým rokem herectví, se k životnímu snu umět hrát na klavír ochotně přiznává.

2009-301-mobr-61AR072009n.jpg
2009–301-mobr-61AR072009n.jpg • Autor: Respekt

2009-301-vobr-61AR072009.jpg
Fotografie: Fanče se nelíbily Tycovy kalhoty. – Autor: Milan Jaroš • Autor: Respekt

Jeho dlouhé štíhlé prsty připomínají hudebníka. Jan Cina (1988), který na pražské konzervatoři studuje závěrečným šestým rokem herectví, se k životnímu snu umět hrát na klavír ochotně přiznává. Rychle ale dodává, že je na to moc líný, byť na konzervatoři výukou na tomto nástroji prošel. „Herectví dávám všechny psychické i fyzické síly, takže ve volném čase docela rád nedělám nic, natož abych pravidelně cvičil stupnice,“ vysvětluje mladík, jenž verbálním projevem i úsměvem připomíná hereckou hvězdu šedesátých let Vladimíra Pucholta, proč se touha po klavírní virtuozitě smrskla do podoby jedné obstojně zahrané skladby na piano.

Naopak divadelních i filmových rolí má za sebou na svůj věk už slušnou řádku. „Všechno to začalo, když Fanča rafla režiséra Zdeňka Tyce,“ vzpomíná na počátek kariéry. Filmař totiž hledal představitele dětských rolí do filmu Smradi o problémech s adopcí romských dětí, natáčeném podle scénáře Terezy Boučkové. Na tehdy třináctiletého Jana Cinu, který hrál divadlo ve školním souboru, ho upozornila asistentka režie. „Přišel k nám domů, abych mu něco ukázal, zarecitoval. Líbilo se mu to, a tak jsem dostal první velkou roli. Ovšem naší fence Fanče se asi nějak nelíbily jeho kalhoty,“ popisuje dramatickou příhodu v průběhu nevšedního konkurzu.

Asi to s jeho herectvím…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 58 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
2009_obalka_R07
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 58 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte