65_R45_2009_n.jpg
65_R45_2009_n.jpg • Autor: Respekt

Je neděle a snídáme v bývalém benediktinském klášteře v Konviktu svatých Andělů v Telči. Ráda jsem tam ráno po celou dobu a sleduji své svěřence a jejich úžasnou proměnu. V pátek přijeli zvědaví, nicméně většinou nedůvěřiví, a v neděli jsou schopni si nejen zazpívat trojhlasou latinskou kantátu či dvojhlasé lidové písně, ale jsou otevření, rozzáření a rozezpívaní. Jsem lektorka víkendových kurzů zpívání pro nezpěváky.

Poslední den kurzu jsou všichni rádi, že snídaně je až do deseti hodin. Sobota totiž bývá nejnáročnějším dnem nejen díky večeru, kdy sedíme v restauraci a já hraju písničky na přání – Nohavicu, Spirituály, Redla, Kalandru… To se prostě nechodí brzy spát!

65_R45_2009_s.jpg
65_R45_2009_s.jpg • Autor: Respekt
Po snídani se scházíme v konviktské knihovně, místnosti dostatečně důstojné na tak bohulibou činnost, jakou je výuka zpěvu. Ostatně v Konviktu svatých Andělů se učili benediktini mimo jiné i zpívat, je to tam uloženo ve zdech. Pokud tam někdy budete, zkuste si jen tak rozeznít hlas na jednom tónu, nejlépe v chodbě z vinotéky do jídelny.

V neděli se jako zlatý hřeb nahrává cédéčko všech „kurzovních“ písní. Poslední den už všichni znají mou práci; většinou mám jejich plnou důvěru a respektují mé postupy. Má úžasná asistentka Kačenka, moje pravá ruka, a opora prvního hlasu, udělá takzvanou Kačenčinu údržbu – rozezpívání, procvičení bránice a jiné důležité techniky. Projedeme…

2009_obalka_R45
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2009_obalka_R45
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte