06_R33_respekt_n.jpg
06_R33_respekt_n.jpg • Autor: Respekt

06_R33_respekt_s.jpg
06_R33_respekt_s.jpg • Autor: Respekt
RESPEKT

Budíček až v sedm

Budíček v půl šesté a změřit teplotu. Ačkoliv pacienti a jejich zástupci proti této praxi v českých nemocnicích opakovaně protestovali, nechtěla zdravotnická zařízení dlouhá léta o změně ani slyšet. Vždy se vymlouvala na nástup ranní sesterské směny a neměnný začátek provozu specializovaných pracovišť. A najednou to jde. Několik nemocnic v Moravskoslezském kraji teď brzký budíček zrušilo. Přispat si mohou pacienti v Novém Jičíně, Karviné, Ostravě-Vítkovicích, v Třinci nebo v Krnově. Budíček se sice zatím posunul jen na sedmou hodinu, ale důležitý je první důkaz z praxe, že změna možná je. A každá hodina spánku přijde pacientům vhod.

06_R33_despekt_s.jpg
06_R33_despekt_s.jpg • Autor: Respekt
DESPEKT

„Špinavá kampaň“

Léta strávená novinařinou by měla být pro aktivní politiku nejlepší průpravou – víte totiž přesně, na co si dát pozor. Třeba na podezřelé vazby s podivnými lidmi či na hysterické útoky na média. Proto je překvapivé, že se Radek John po přechodu „na druhou stranu“ chová jako stranický praktik okresního formátu. Pátrání svých bývalých kolegů v toskánské kauze označil za „špinavou kampaň“, do stejné kategorie prý spadá i způsob, jakým informují o „jeho“ straně Věci veřejné. Novináři se přitom vytrvale ptají tak, jak to sám John dělával – na to, jak přesně je strana napojena na mezinárodně vyšetřovaného podnikatele Romana Janouška.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte