Věnujte jeden den pomoci druhým. Takový plakátek visí v centrále firmy Vodafone na chodbách, ve výtahu i na toaletě. Zaměstnanci jsou tímto nabádáni, aby šli na den pracovat do neziskové organizace. Podobnou nabídku má pro své lidi čím dál více společností. Nazývají to firemním dobrovolnictvím.

58_R27__den_pro_neziskovku__s.jpg
58_R27__den_pro_neziskovku__s.jpg • Autor: Respekt
Mirka Grniaková si obvykle bere do práce kostým, tentokrát si však oblékla gumové rukavice. Místo aby otevřela notebook, ponořila ruce do kbelíku s vodou. Spolu s dalšími kolegyněmi pak strávila dopoledne umýváním nábytku pro dobročinnou kavárnu Potmě, kterou v centru Prahy zřizuje vždycky v červnu nadace Světluška; hosté tam sedí v naprosté tmě a obsluhují je nevidomí.

Mirka Grniaková pracuje v marketingu pojišťovny Axa, ale tento úklid jí firma také zaplatí. A k tomu ještě službu, kdy doprovodila nevidomé na oběd a do práce v kavárně. Co z toho podnik má? „Každá firma si musí budovat image,“ uvažuje Mirka. Také proto dostala ona i ostatní od zaměstnavatele tričko s logem, neboť v této souvislosti je dobré se nechat vidět. Co z toho má Mirka? „Dobrý pocit,“ vystihuje to stručně. Právě tak ve zkratce funguje takzvané firemní dobrovolnictví. Firma dá svým zaměstnancům možnost pracovat na nějaké dobročinné práci, zaplatí jim většinou jeden den do roka. Zaměstnanec se poučí, jak to funguje v jiném prostředí. Většinou se činnost vykonává…

2009_obalka_R27
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2009_obalka_R27
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1326

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte