„Jen ne žádné kostýmky, noste džíny, trika, legíny, kraťasy. Dejte stop usedlé módě,“ radí paní Eva Švábová. Sama je oblečená podle vlastní rady a na módních fotografiích v magazínu vypadá opravdu supr, či spíše čupr, jak by se řeklo mezi jejími vrstevníky. Paní Švábové mnoho nechybí do sedmdesátky a na stránkách časopisu Padesát pět plus je proto, aby rehabilitovala svoji generaci, která prozatím moc čupr vnímána není.

Celý časopis Padesát pět plus (www.padesatpetplus.cz), jehož čtvrté číslo právě vyšlo, je myšlen stejně. Má dokázat, že starší lidé mají sílu žít a také kupní sílu, a že si tedy budou kupovat lesklý časopis za pětatřicet korun a že si budou číst o cyklistice a cestování po padesátce. Že si dokonce nechají poradit v lásce, co třeba dělat, když váš milenec je na rozdíl od vás padesát pět minus. A že takto rozmarně naladěni zabrousí i na inzertní strany a to, co tam uvidí, si budou chtít koupit.

Aby přesvědčili inzerenty, spočítali si v časopise různá čísla: tak například že 14 ze 100 účastníků zájezdů a 20 ze 100 klientů bankovních domů jsou lidé 55 plus. A že si kupují také další věci. Že tedy už i v Česku existují whoopies, wealthy older people, bohatí starší lidé. Čeští whoopies si podle nich zaslouží svůj vlastní lifestyle magazín (jak se tomu říká). Příklady takových úspěšných časopisů existují. Tak třeba nizozemský Plus, magazín plný krásných starých mladých lidí, kteří tráví život tím, že se opalují…

2009_obalka_R21
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2009_obalka_R21
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1326

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte