20083-vobr-01_obalka_velka.jpg

2008/3

Koupit vydání
20082-vobr-01_obalka_velka.jpg Vydání 5.–12. 1. 2008 20084-vobr-01_obalka_velka.jpg Vydání 20.–27. 1. 2008
Editorial
Editorial Martin M. Šimečka Čím je minulost této země vzdálenější, tím menší mám jistotu o její povaze. Průzkum Respekt Podle zjištění CVVM v Česku přibývá svobodných, kteří nevědí, jestli v budoucnu uzavřou sňatek. Anketa: Vítězství kterého z kandidátů na prezidenta USA by bylo pro Evropu výhodnější? Respekt Demokratičtí kandidáti Obama či Clintonová by mohli vnést do vztahů s některými zeměmi Evropy čerstvý vzduch. Příštích 7 dní Respekt V pondělí 14. ledna navštíví Brdy bývalý náměstek amerického ministra obrany Philip Coyle.
Kultura
Nugátová rebelka Rama Jaroslav Formánek Ve francouzské politice se dlouhá léta tvrdilo, že člen vlády „drží hubu“, anebo na protest proti rozhodnutí prezidenta kabinet opustí.
Minulý týden
Minulý týden Ivan Lamper V Kněževsi u Prahy objevili archeologové odpadní jámu s lidskými kostmi, které tu ležely 5 tisíc let jako tajemné pozůstatky po lidu popelnicových polí. Připravujeme Respekt České dálnice se staví dvakrát dráž než v jiných zemích.
Ve hvězdách
Spadla klec, Salvatore Petr Třešňák Vezměte všechny mafiánské filmy a knihy, které znáte, a nasypte je do jednoho hrnce.
Dopisy
Dopisy Respekt Craig Venter má pravdu v tom, že vědec nemůže věřit v Boha. Přestal by se totiž cítit sám jako Bůh.
Vaše otázky
Proč jsou na trhu práce diskriminováni arteterapeuti? Respekt Již déle než deset let produkuje Jihočeská univerzita v bakalářském studijním programu arteterapeuty. Při snaze uplatnit se na trhu práce jsou však tito absolventi třeba oproti fyzioterapeutům diskriminováni.
Blogy
S prezidentem České lékárnické komory Stanislavem Havlíčkem Respekt Ano, vydali jsme takový stručný leták s desaterem nejčastějších otázek. Má být k dispozici v lékárnách a je také k dispozici na webu komory www.lekarnici.cz.
Jeden den v životě
Z mrazu do mrazu Respekt Příď lodi stoupá a klesá, nekonečně modré nebe a hřebínky ledových vln se vytrvale střídají na pozici horizontu, chladivá voda bez přestání šplouchá a omývá okýnko nad kajutou, do které se bezhlasně vkrádá signál lomící světlo polární noci v polární ráno.
Krátce
Krátce Respekt Vladislav Husák – předposlední policejní prezident – dostal od Národního bezpečnostního úřadu prověrku na „přísně tajné“.
Eseje
Odpustky Jiří Kratochvil Velká zlatá smyčka na levém okraji a nahoře zdobná smaragdově zelená písmena a pod nimi cena odpustku: Kč 500. Chléb mladých let Jan Balabán V bedně před dveřmi antikvariátu mezi knihami, co se kolemjdoucím nabízejí zadarmo, jsem zahlédl povědomý titul – Heinrich Böll Chléb mladých let.
Trendy
Indiánské maso Kateřina Kadlecová Ty spečené malé čtverečky připomínají tak trochu vyschlé prasečí ucho, které po večerech žužlá váš pes. Co přiložit do kamen? Karolína Vránková Domek pana Matyáše je na první pohled obyčejná vilka z pozdního socialismu, jaké lemují hlavní cestu z vesnice Petrov do Hodonína.
Civilizace
Neurotica Václav Cílek Za krásným bílým domem, který postavil Richard Meier a v němž v katalánské Barceloně sídlí Muzeum současného umění, se nalézá bývalý městský sirotčinec. Rasy ve světě chaosu a náhody Vladimír Sládek Každé malé dítě ví, kdo je „černoch“ a kdo „běloch“. Neznámý vesmír Petr Kulhánek Lidé se po staletí pokoušejí poznávat svět kolem sebe, svět plný záhad a podivných jevů.
Prvních 15 minut
Kniha je masáž pro ego Magdaléna Platzová Nechceme být školní časopis ani nástěnka, ale obstát tak, aby si nás otvírali i čtenáři Tvaru nebo Hosta.
Rozhovory
To nejlepší, co jsem pro Evropu udělala Kateřina Šafaříková Dlouho to vypadalo, že Česká republika si evropských peněz moc neužije, protože nebude schopná včas připravit podklady.
Téma
Poněkud riskantní podnik The Economist, Martin Uhlíř Když Andrew Maynard v říjnu loňského roku vyčítavě mával balíčkem uhlíkových nanotrubiček před americkými politiky, kteří se sešli na slyšení v Kongresu, hodlal upozornit na něco důležitého.
Svět
Miša je pašák! Dan Macek Podle předběžných výsledků obhájil Saakašvili svůj mandát ziskem padesáti dvou procent, a druhé kolo tudíž nebude zapotřebí, ačkoli se ho opozice domáhá. Bushova pouť na východ Jan Fingerland Jeruzalém je sice město svaté, ale ne vždy čisté. S novým rokem nové plíce Jaroslav Formánek, Markéta Pilátová, Anneke Hudalla Heinrichu Kohlhuberovi není co závidět: Každý den tucet otázek novinářů. Žaloby k Ústavnímu soudu. Referendum. A snad dokonce strana kuřáků.
Ekonomika
Potíž ve zdravotnictví není jak léčit, ale jak zdravě žít Petr Koblovský, Petr Houdek Je známo, že hlavní zdravotní problémy rozvinutých zemí nejsou způsobeny neschopností medicínsky vyléčit nemoci jako cukrovka, vysoký krevní tlak či rakovina plic, ale vědomě nezdravým a někdy iracionálním způsobem života občanů. Zatím milosrdné zdražování Tomáš Pavlíček Průměrný čtenář novin se musel s příchodem nového roku cítit trochu zmateně. Zatímco prezident ho ze své pracovny ubezpečil, že my Češi žijeme asi „v nejlepším období naší země, v jakém jsme kdy žili“, titulní stránky novin obtěžkal náklad deprese ze zvyšování cen.
Česko
Ten lev je pro mě důležitý Erik Tabery Kdyby se KDU-ČSL otevřeně postavila za Václava Klause, nebylo by zapotřebí hlasů komunistů. Vláda proti žalobníkům Tomáš Pavlíček Až donedávna žil Vladislav Hlaváček (80) skromným životem důchodce v panelákovém bytě v pražských Strašnicích. Pražský Čunek Fabrice Martin Plichta Poslední Vánoce byly na pohádky štědré a tentokrát nejenom v televizi. Už žádnou tlustou čáru Ondřej Kundra, Adam Šůra, Jan Brabec Před listopadem 89 nevládla v Česku totalita, tehdejší režim měl řadu dobrých stránek. Policie odkrývá své práskače Jaroslav Spurný Policisté o tom neradi mluví. Ve slabých chvilkách ale prozradí, že základem jejich úspěchů při vyšetřování zločinů jsou informátoři.
Úspěch
Starbucks po česku Pavel Černý Podnikání je riziko, a aby bylo co nejnižší, měl by člověk vsadit na jistotu, která ovšem vylučuje originální nápad.
Na pozvání
Společnost (s)potřeby Materiální statky k životu jednoduše potřebujeme a nedokážeme se bez nich obejít. Problémy, které nejsou Podle Jana Zahradila je „nejrizikovější“ součástí nové smlouvy Listina základních práv EU.
Komentáře
Tři oříšky pro Evropu Timothy Garton Ash Každý ví, čím bude Amerika žít tento rok: volbou prezidenta. Velká cena Marek Švehla V české politice už se řešilo leccos, taková otázka tu ale ještě nebyla. Musí umět manželka českého prezidenta česky? Poněkud bledší barvy The Economist Podle rozvášněné gruzínské opozice se tamější prezident Michail Saakašvili ukázal v lednových volbách jako arogantní despota. Kyselé vztahy Anneke Hudalla Česko-rakouské vztahy se často přirovnávají k manželství – manželství z rozumu, notabene. Smrt v Čechách Marek Švehla Příběh pětiletého Jana Rokose, hojně popisovaný minulý týden ve všech novinách, je z těch, které se dobře pamatují. Takoví jsme nebyli Erik Tabery Překvapení pominulo a místo něj roste zvědavost. Co nám vlastně těch 57 sociálních demokratů a komunistů svou ústavní stížností proti novému Ústavu pro studium totalitních režimů chtělo říct?
Z kraje
Práce přes hranici Anneke Hudalla Čeho se Němci v Čechách bojí nejvíce? Krádeže auta?

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte