2008-1170-mobr-televize-org..jpg
2008–1170-mobr-televize-org..jpg • Autor: Respekt

2008-1170-vobr-17AR222008.jpg
Fotografie: Tu šanci nesmíme promarnit. (Přípravy na vysílání zpravodajské televize Z1) – Autor: Milan Jaroš • Autor: Respekt

Na první pohled to tak nevypadá, vstupní skleněné dveře zdobí jen nenápadná cedulka a vrátný si v rychlosti ani nevybaví, kde vlastně šéf té nové firmy sídlí. Právě tady, v útrobách novostavby v pražských Holešovicích se ale už během pár dnů pod hlavičkou „Z1“ otevře dlouho očekávaná kapitola českého mediálního éteru.

„Tohle ještě půjde do zdi, ale perfektní to být musí. Stejně jako kdyby to mělo vidět sto tisíc lidí,“ prohodí s viditelnou dávkou nervozity čtyřicetiletý Martin Mrnka, bývalá známá tvář televize Nova, a očima přelétne desítku blikajících obrazovek. Kolem něj v tu chvíli pobíhají reportéři a střihači, ale i zedníci s montérkami od vápna. Ani zeď, o které mluví ředitel historicky první celoplošné digitální televize v Česku, ještě není dobílená, v labyrintu chodeb a kanceláří se povalují kabely a kbelíky s barvou. Čtyřiadvacet hodin denně se ale tady v centrále zpravodajské televize Z1 pracuje na tom, aby se do začátku června všechno stihlo. Jedna z posledních generálek – zkouška hlavní zpravodajské relace – žene atmosféru ve studiích k bodu varu.

„Zprávy poběží každou celou hodinu, plánujeme pět různých diskusních pořadů denně, každý den od osmi dokument BBC nebo jiné prestižní evropské značky,“ vypočítává Mrnka strategii, se kterou se chce pustit do boje o přízeň televizních diváků.

200822-vobr-01_obalka_velka.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 56 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200822-vobr-01_obalka_velka.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 56 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte