2008-1056-mobr-54hudbaR202008n.jpg
2008–1056-mobr-54hudbaR202008n.jpg • Autor: Respekt

2008-1056-vobr-54hudbaR202008.jpg
Autor fotografie: Pavel Suva • Autor: Respekt

Terne Čhave: More, Love!

Indies Scope

Královéhradečtí Romové gogolbordellovsky přitvrdili, teď mají v sobě víc nezávislého rocku. Osmičlenné kapele hostují na albu dětský sbor i pravoslavný kněz, současný zvuk nepotlačuje atmosféru velké pospolitosti.

Tindersticks: The Hungry Saw

Beggars Banquet/CDirect

Cit pro soul noir zůstal nottinghamskému sextetu i na sedmém albu. Baryton Stuarta Staplese zní do střídmějších aranžmá, i tentokrát však dojde na smyčce jako ze starých soundtracků.

Animal Collective: Water Curses

Domino/Day After

Malé pozoruhodné album amerických maskovaných ritualistů. Jejich veselé melodie se ptají, kteří duchové jsou dobří, zda lze prožít osvícení v městském parku a jak by vypadal karneval, kdybychom ho neprožívali denně.

Bill Frisell: History, Mystery

Nonesuch/Warners

Dobrá zpráva: postjazzový kytarista už opustil countryovou inspiraci, jíž na pár let propadl. Skladby inspirované komiksy Jima Woodringa hraje newyorský nadstylový oktet.

Blue Effect: Live & Life

Supraphon

Na jednom DVD archiv televizních vystoupení, na druhém koncert dnešní sestavy – Radima Hladíka, mladých spoluhráčů a hostů Viktora Sodomy, Vladimíra Mišíka či Oldřicha Veselého.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte