Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Na pozvání

Nevyhnutelní přidělenci

Jako snad každá žena, i já posuzuji a podvědomě hodnotím muže.

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt
Fotografie: Ester Kočičková - Autor: ČTK, www.ctk.cz • Autor: ČTK
Fotografie: Ester Kočičková - Autor: ČTK, www.ctk.cz • Autor: ČTK

Ester Kočičková

(1968) je zpěvačka, improvizátorka a moderátorka. Pod tímto pseudonymem začala moderovat pořady na Rádiu Limonádový Joe. Pro ČT uváděla pořady Ženský hlas, Dvojhlas a Nejhorší vyhrává, v současnosti talk show Pavlač.

Jako snad každá žena, i já posuzuji a podvědomě hodnotím muže. Ty, které kdekoli náhodně potkám, kolegy, s nimiž se seznámím při práci, i spousty takových, s jejichž rolí v mém životě mi nezbývá než se smířit. Do kategorie „nevyhnutelní přidělenci“ patří učitelé, policisté, lékaři, poštovní doručovatelé, instalatéři, berní úředníci, řidiči autobusů, správci rekreačních objektů, ale především také politici.

Lze namítnout, že politiky si v první instanci vybíráme sami, tudíž jaká přidělenost. Ovšem je to složitější. Jednak takřka neznám volební kandidáty v místě svého bydliště, takže o nich sotva můžu fundovaně rozhodovat, když je mi to umožněno právě jen tam. Druhak, i kdybych je znala důvěrně, vždycky si budu připadat jako na trhu, kde mi prodavač nabízí tři vyhublé, vypelichané kohouty, a přitom tvrdí, že lepší neseženu. Zatřetí, jako nelze odhadnout, jak se přes inzerát ulovený milovník projeví měsíc po svatbě, podobně nelze předvídat, jak se nějaký na pohled sympatický a moudrý pán začne chovat, až okusí moc a další nabyté výhody, současně při tom vystaven většinovému diktátu soudruhů ve straně či v poslaneckém…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 53 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].