2007-341-mobr-02AA.gif
2007–341-mobr-02AA.gif • Autor: Respekt

2007-341-vobr-02AA.jpg
Fotografie: BBC to zatím není. Ale ve středoevropském rybníčku si ČT vede slušně. (Ředitel Janeček – vpravo – s radními Fibingerovou a Preslem) • Autor: Respekt

Zastánci teorie návratu starých pořádků si minulý týden museli přijít na své. Exkomunista a bývalý redaktor časopisu Palcát – toho času ředitel České televize – Jiří Janeček s pomocí zasloužilé mistryně socialistického sportu Heleny Fibingerové a normalizačního redaktora televize Baumruka – v rolích členů televizní rady – uhájili křeslo jednoho z šéfů ČT pro bývalého milicionáře Lamberta. Do toho padají věty o nepostradatelnosti „odborníka“, klidu na práci, stabilizaci poměrů na Kavčích horách. Být koncesionářem ČT, není těžké propadnout panice z toho, co teď. Mávnout nad tím rukou, nebo na protest s televizí skoncovat?

Odtud ale vede jen krok k důležité otázce: jakou dnes vlastně máme veřejnoprávní televizi? Odpověď ovšem může vyznít příjemněji, než by člověk při pohledu na rozruch kolem Lamberta čekal.

Skoro zázrak

Někdy se v životě stane, že vyhraje ten, jemuž se na startu všichni pošklebují. To byl případ porevolučního moderátora večerních zpráv Jiřího Janečka. Když se před časem ucházel o místo generálního ředitele České televize, neměl ani manažerské zkušenosti, ani úctyhodné vzdělání a už vůbec ne charisma. To je možná nejpodstatnější, když člověk vstupuje do čela instituce, kde mezi sebou tvrdě soupeří lobby tvůrců, která vede těžký boj s konkurencí a jaksi z principu čelí vlivu politiků.

Šéf veřejnoprávní televize se co do…

20079-vobr-01_obalka_velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

20079-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte