Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Volání ruské ulice

Má ruská opozice, která tu více, tu méně hlasitě dává najevo nespokojenost s mnohými mocenskými kroky vlády prezidenta Vladimira Putina, naději na úspěch?

Má ruská opozice, která tu více, tu méně hlasitě dává najevo nespokojenost s mnohými mocenskými kroky vlády prezidenta Vladimira Putina, naději na úspěch?

Otázek bychom si mohli formulovat v souvislosti s politickým životem v Rusku vskutku mnoho. Například tuto: Je ruská Státní duma skutečně tradičně pojatým parlamentem, v němž jednotlivé politické strany nabízejí své rozdílné programy směřující k posilování občanského blaha? Vzniká ruská vláda opravdu jako důsledek volebních výsledků?

Nikoliv, ruská vláda vzniká zcela nezávisle na volebních výsledcích, je to výtvor prezidentova rozhodnutí; tak mu to umožňuje ústava, která vznikla za Jelcinových časů a měla prvnímu ruskému prezidentovi umožnit nedbat na poměrně silnou účast komunistů v dumě. Komunisté již dávno nejsou v Rusku silní, prezidentova ústavní síla však přetrvává a opozice, která z mnohých důvodů nesídlí v parlamentu, ale musí se spokojit s náměstími a ulicemi měst, dosud marně na tuto nedemokratickou situaci upozorňuje a volá po změně.

Zůstaňte na ulici

Ano, skutečná ruská opozice vede a ještě dlouho povede svůj politický dialog s veřejností na ulicích, rozháněna obušky policie, jak nás přesvědčují nedávné útoky na opoziční shromáždění nejprve v Moskvě a poté v Petrohradě. Prezident Putin totiž prosadil zákon, který výrazně omezil možnosti opozičních sil proniknout do Státní dumy. Zrušeny byly tzv. jednomandátové volební obvody, založené na většinovém…

200718-vobr-01_obalka_velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 49 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200718-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 49 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte