Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Seberu ti klíčky

Ta změna je vidět každý den. Po chvilce uklidnění, kterou loni v létě přineslo na tuzemské silnice zavedení bodového systému, se na scénu opět vrátily divoké poměry.

2007-810-mobr-06A.gif
2007–810-mobr-06A.gif • Autor: Respekt

2007-810-vobr-06A.jpg
Fotografie: Čekání na Dundáčkovou. – Autor: Tomki Němec • Autor: Respekt

Ta změna je vidět každý den. Po chvilce uklidnění, kterou loni v létě přineslo na tuzemské silnice zavedení bodového systému, se na scénu opět vrátily divoké poměry. Čerstvá čísla říkají, že za první tři měsíce tohoto roku zahynulo na silnicích navzdory přísnému systému trestných bodů o 21 lidí více než v roce 2006. Policejní šéfové i tentokrát opakují to, co od nich slýcháme už řadu let: na zkrocení hazardérů prý není dost lidí. Přesto je tady reálná naděje, že Česko se do dřívější džungle přece jen nevrátí.

Selhal, nebo ne?

Do kulturáku na náměstí ve Žďáru nad Sázavou se tlačí dav teenagerů. Zevnitř se ozývá temné dunění a výkřiky dýdžeje, který slibuje, že „už za pět minut to začne“. „Cože? Party vod Besipu? To je nějaká kravina,“ obrací oči v sloup studentka místního gymnázia. Na pódiu se pod kužely barevných světel tancuje break, ale tanečníci v jednu chvíli jako úderem blesku mizí a místo nich v pozadí scény ožívají tři plátna. Střihy ukazující pitku a následující divokou jízdu autem střídá tichá hudba. Neslyšná melodie podbarvuje příchod muže v uniformě. „To auto právě uhasili, vevnitř ležel mrtvej, ohořelej kluk, prasklý břicho, vyteklý vnitřnosti, byl tam hroznej smrad.“

Policejní důstojník ve středních letech se teenagerům pokouší vyložit, jak vypadá služba, během níž ho povolávají k havárii. Studenti sedí jako omráčení. „Z…

200718-vobr-01_obalka_velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 49 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200718-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 49 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte