Co na to odborníci?

Reaguji na otázky kolem továrny Philips v Hranicích (Zachraňte Hranice, Respekt č. 6/2006). Udivuje mě, jak mohou takzvaní „odborníci“ tvrdit, že tato továrna a klasické obrazovky nemají budoucnost a že případný překlenovací úvěr jsou jen vyhozené peníze. Tištěným novinám je také přisuzován zánik už 50 let, jednou je měla vytlačit televize, pak zase internet. O Titaniku všichni nahlas tvrdili, že je to nepotopitelná loď. Na olympiádě jsme prohráli se Švýcary, i když jsme měli jednoznačně vyhrát. Jak na to všichni ti odborníci odpoví?

Tomáš Konečný, Přerov

Nejlepší je vstoupit do politiky

Dovolte polemiku s jinak velmi inspirativním rozhovorem s panem Jeronýmem Klimešem (Respekt č. 7/2006). Pan Klimeš se mimo jiné domnívá, že hlavní slovo při obsazování poslaneckých křesel by měli mít voliči stran prostřednictvím preferenčních hlasů. Domnívá se, že by to vedlo ke zvýšení tlaku na kandidáty, a tím vlastně k větší míře demokratické kontroly. Pan doktor ale není nejspíše informován, jaká je vnitřní politická kultura ve stranách. Naše strany až na výjimky jsou spíše menší diskusní kluby, na krajských konferencích se scházejí většinou pouhé desítky delegátů, v mnohých…

v08.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v08.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte