Nenašli jste, co hledáte?
Napište na [email protected].
Bělehrad se nyní snaží, aby získal co možná nejlepší obraz v Evropě a přinejmenším se vyrovnal Záhřebu.
Ve středu byl do nemocnice v kubánském městě Santa Clara převezen novinář Guillermo Fariñas (42), který od 31. ledna držel hladovku. Nebyl to jeho první protest a zdraví nemá nejlepší, proto tak časná hospitalizace.
Místní hlasování v Nepálu selhalo. Z vládou plánované „obnovy demokracie“ se stal propadák a lidé žijí už deset let ve strachu. „Pověste zločince! Pryč s autokracií! Bojujme za demokracii!“
Západní a východní odboj? V Česku ideologizace těch či oněch bojovníků za svobodu opadla po listopadu 1989. V Lotyšsku, okupovaném zprvu Sověty, pak Němci a posléze opět Sověty, kde Stalina považují za nepřítele stejného kalibru jako Hitlera, šedesát let staré nevraživosti trvají – a navíc představují žhavé téma.
Slovenské elity opět podcenily Dzurindu. Nahrají předčasné volby právě jemu? Uvidíme 17. června. Původně to vypadalo jen jako jeden z dalších sporů, při kterém budou koaliční strany bojovat o voliče.
Někdo dlouhodobě odposlouchával stovku telefonních čísel, z nichž to první patří řeckému premiérovi. Kdo to byl, není známo. Jak dlouho to dělal, se neví.
Angličané si vydali originálního průvodce vlastním svérázem. Nechala většina Evropy už nacionalismus za zády? Pravděpodobně ano.
Na konci ledna se českého překladu dočkala zpráva Hodnocení ekosystémů na přelomu tisíciletí. Vědci se v ní poprvé pokusili v celosvětovém měřítku popsat, čím je vlastně příroda lidem užitečná.
Na televizní obrazovce vidíme muže u benzinové pumpy a jeho terénní automobil, zatímco vemlouvavý dívčí hlas říká: „Tohle je George. Právě si koupil benzin do svého SUV.“
V době působení v řadách Československé lidové armády mě osud zavál i na „spínač“. Což v tehdejší vojenské terminologii znamenalo službu v civilní elektrárně, odkud se vyhlašoval poplach karlovarské divizi.
Mezinárodní filmový festival v Rotterdamu (letos 35. ročník) ukázal, že filmoví hrdinové jsou stále rozháranější, stále víc tápou a hledají, aniž by něco našli.
Knižní rozhovory s hvězdami šoubyznysu jsou nakladatelským evergreenem, ne vždycky se z nich člověk ale něco kloudného dozví.
Ta nejlepší hudba pro tento týden.
To nejlepší z filmů pro tento týden.
Nejlepší výstavy tohoto týdne.
Co znamená být americkým indiánem? U povídek Shermana Alexieho zapomenete na všechny stereotypy.
„Bojím se bílých liberálů, kteří milují indiány.
Není to tak dávno, co si Respekt povzdechl, jak málo jsou u nás k vidění angažované dokumenty. A hned tu máme dva nové. Do kin přichází vyhlášený americký film Super Size Me, jehož autor riskoval vlastní kůži, aby divákům ukázal, kam vede stravování u McDonald‘s.
V pátek tomu bude přesně půl roku, co prezidentským jmenováním odstartovala dráha ministra kultury Vítězslava Jandáka. „Ani se do voleb nestihne projít po úřadě,“ prorokovali mu tehdy jedni.
I tuzemský kapitálový trh má „skandál“ kvůli chybě při nastavení cen cenných papírů. Sice neznamenal zhroucení a škodu 300 milionů dolarů jako před dvěma měsíci v Japonsku (makléř tam popletl příkaz a místo jedné akcie za 610 tisíc jenů dal na trh 610 tisíc akcií po jednom jenu), ale přesto stojí za zaznamenání.
Čtvrtina tuzemských firem na burze nechce získat nové investory. I tak lze číst fakt, že 25 z nich neprozradilo, jak odměňují své manažery.
Dosud se svět třásl před čínským zbožím, které zaplavuje jeho trhy. Nyní do světa vyrazila i sama Čína a začala skupovat zahraniční firmy či zakládat nové – a svět se začíná třást i před ní samotnou a po politických intervencích padlo několik čínských investic v USA a Kanadě.
Počátkem února byl zatčen majitel firmy Trade Fides Libor Hledík poté, co prostřednictvím své obchodní ředitelky předal milionový úplatek řediteli odboru infrasktruktury ministerstva obrany Miroslavu Beňovi.
Velký poutač na fabrice Izopol v Dolní Poustevně na Ústecku hrdě hlásá jméno majitele Josefa Dvořáka i jeho telefonní čísla. Tyto dny ale spojení nefunguje. Hradba sekretářek drží média šéfovi od těla.
Spisovateli Janu Benešovi před soudem přitížilo, že byl politickým vězněm. Dostal za to podmínku. Pro Jana Beneše je tento čtvrtek důležitým dnem.
Zpráva z belgických novin, že proslulý hrdina a zachránce životů za rwandské genocidy Paul Rusesabagina organizuje v Bruselu adopce rwandských sirotků mimo jiné i do Česka, zní úplně logicky.
Ve sněmovně vzniklo místo, kde vám to řeknou – a kde vám chtějí pomoci.
Odvolání předsedkyně Nejvyššího soudu Ivy Brožové je pro Českou republiku důležitější zprávou, než by se na první pohled mohlo zdát. Naznačuje totiž, jak zdejší politická obec vnímá justici – tedy jako součást sféry svého vlivu. Zprávy to jsou, věru, neradostné.
Za vítězství politiky nad zdravým rozumem se dá označit zákon o neziskových nemocnicích. Jde to učinit s klidným svědomím, protože o tom jsou přesvědčeni úplně všichni.
Padá slovenská vláda a blíží se předčasné volby, které budou pouhé dva týdny po těch českých. Slovensko je prý náš vzor. Ano, lze se jím poučit, ale řídit se jím nedá.
V roce 1951 odmítl úředník František Šeba podepsat zdravici Stalinovi k narozeninám. Řekl šéfovi, že ani jemu Stalin k narozeninám neblahopřál, a hned ho za to vyhodili z práce.
Doby, kdy skauti chodili na výpravy s píšťalkou, buzolou a krabičkou poslední záchrany, jsou zřejmě nenávratně pryč. Dílem proto, že obligátní pětadvacetník na telefon – pak padesátník, potom koruna atd....
V poslední době se na nás hrne jedno zásadní odhalení za druhým. Zaprvé nám zločinci z Berdychova gangu v přímém přenosu ze soudní síně vzkázali, že korupční nitky z jejich výnosného podniku Vraždy a únosy s r. o. vedou až někam „vysoko nahoru“.