Knižní rozhovory s hvězdami šoubyznysu jsou nakladatelským evergreenem, ne vždycky se z nich člověk ale něco kloudného dozví. Kniha Bono o Bonovi francouzského spisovatele a novináře Michky Assayase představuje výjimku snad ve všech směrech. Je zajímavá, čtivá a podnětná k přemýšlení.

Výrazná tvář frontmana irské rockové superskupiny U2 se v médiích objevuje tak často, že se mnoha lidem zákonitě musela přejíst. V souvislosti s Bonovým angažmá pro Afriku se občas dočteme o špatně skrývaném mesianismu nebo neúčinnosti toho, co vlastně zpěvák pro černý kontinent navrhuje (oddlužení a zvýšení pomoci). Rozhovor ukazuje, co je za volně interpretovatelnou fasádou – vhled sečtělého, zcestovalého a přemýšlivého muže, který je za všech okolností neideologický, a pokud je potřeba, domluví se stejně dobře s Clintonem, Gorbačovem jako ultrakonzervativním americkým senátorem Jessem Helmesem. Není naivní, fundamentalistický ani romantický, ví, že místní korupce a nestabilita pomoc Africe notně komplikují, ale zároveň se dokonale orientuje v dnešní mediální realitě a ví, jaké slogany a image v ní fungují.

Idealista a protřelý praktik v jednom – zdánlivě neslučitelná kombinace v Bonovi ožívá jako pozoruhodný recept na úspěch v dnešním světě. A nejenom v globální politice, ale i hudbě, osobním životě, kterým se rozhovor věnuje chronologicky od zpěvákova dětství přes všechny hlavní milníky v kariéře U2. Nejzajímavější pasáže pojednávají o Bonově…

v07.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v07.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Petr Třešňák

redaktor

tresnak
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Od roku 1995 jich napsal/a 1548

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte