2006-2129-mobr-02A.gif
2006–2129-mobr-02A.gif • Autor: Respekt

2006-2129-vobr-02A.jpg
Fotografie: Není divu, že čeští politici jsou vyčerpaní. (Mirek Topolánek před volbami ještě v plné síle) – Autor: Karel Cudlín • Autor: Respekt

Tak trochu to připomíná legendární scénu z filmu Rocky, kde se dva boxeři v závěrečném patnáctém kole sotva drží na nohou a nemotorně máchají kolem sebe. Není moc jasné, kdo vlastně vítězí, a kdyby nebyl rozdíl v barvě pleti, asi by od sebe zápasníky nikdo ani nerozeznal – jejich opuchlé tváře vypadají jako pomalované brambory.

Čeští politici dnes už také jen máchají kolem sebe jakoby naslepo a bez většího rozmyslu. A stejně jako boxeři se dají dříve či později zaměnit, protože se u nich téměř vždy vynoří stejný rys – jakési zhroucení, doprovázené podrážděným a nevrlým chováním.

Zas a zas

„Paroubek se ze dne na den zklidnil, začal naslouchat kritickým slovům s chladnou hlavou (i když jsou samozřejmě i výjimky)… Politiku posouvá tam, kde má být – tedy do normální debaty, kde své politiky nemusíte milovat či nenávidět, ale chcete s nimi diskutovat.“ Ne, nejde o provokaci, ale citát z komentáře z loňského července, za který by se dnes měl člověk téměř chuť omlouvat. Ale v době nástupu Paroubka do funkce to bylo na místě.

Jeho proměna do jednoho z nejarogantnějších politiků posledních let, který zpochybňuje regulérnost voleb, vyžaduje cenzurní zásahy a rozhazuje žaloby, je věc jiná.

Paroubkův vývoj vedl komentátora k jisté opatrnosti při ocenění jeho nástupce Mirka Topolánka, který měl rozjezd ještě působivější. „Racionálně…

200651-vobr-01_obalka_velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200651-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2135

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte