Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Zahraničí

Rusko über alles

Rusko drží Evropu pod krkem svou ropou i plynem a diktuje podmínky. Taková je realita vnímání východní říše, jak to právě dosvědčil čtvrteční summit EU-Rusko v Soči.

Rusko drží Evropu pod krkem svou ropou i plynem a diktuje podmínky. Taková je realita vnímání východní říše, jak to právě dosvědčil čtvrteční summit EU-Rusko v Soči. Jenže v Rusku posilují i jiné, dnešní Evropě nepříjemné tendence – pro leckoho paradoxně nacismus. V sobotu se o tom přesvědčil šéf parlamentního klubu německých Zelených Volker Beck, který se v Moskvě zúčastnil setkání na ochranu sexuálních menšin a přímo před televizní kamerou ho zmlátili pravicoví radikálové.

Pole obdělané pro skinheady

„Fašismus je hrozbou pro budoucnost Ruska“, tak znělo motto konference na téma ochrany lidských práv, která se konala v Moskvě před týdnem a mimo jiné vyzvala státní moc, aby přestala fašistům napomáhat a uvědomila si odpovědnost za osud země. Účastnilo se jí více než 150 představitelů nevládních organizací, mládežnických seskupení, politických stran, expertů a novinářů. Předsedkyně Moskevské Helsinské skupiny Ludmila Alexejevová prohlásila, že dnešní fašismus má jinou tvář než ten, s nímž se bojovalo v polovině 20. století, podobá se spíše „zhoubnému nádoru“ ruské společnosti. Alexejevová považuje heslo „Rusko pro Rusy“ za smrtelně nebezpečné pro mnohonárodní stát, neboť vystavuje obrovskému riziku jeho celistvost.

Ideologii převahy Rusů nad jinými národy aktivně propaguje několik politických organizací. K nejznámějším patří Hnutí proti ilegální imigraci, Eurasijský svaz mládeže a blok hnutí Vlast,…

200622-vobr-obalka%20Velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200622-vobr-obalka%20Velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte