Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Holubí záchranka

Přes okno kavárny na pražském Starém Městě pozoruje milenecký pár, jak se venku na dlažbě v květnovém mrholení bezmocně plácá holub se zlomeným křídlem.

2006-911-mobr-06B-plny-format-.gif
2006–911-mobr-06B-plny-format-.gif • Autor: Respekt

2006-911-vobr-06B-plny-format-.jpg
Fotografie: Věra Přibylová: dvaadvacátý rok služby. • Autor: Respekt

Přes okno kavárny na pražském Starém Městě pozoruje milenecký pár, jak se venku na dlažbě v květnovém mrholení bezmocně plácá holub se zlomeným křídlem. Po chvíli mladí milenci někam volají mobilním telefonem a zanedlouho přijíždí k ptákovi auto. Vystupuje z něj muž, který zraněného holuba nakládá a odváží do špitálu pro divoká zvířata, kde bude ošetřen. Praha dnešních dní.

Měla jsem štěstí

Když se z Ivany Janků snažíte vypáčit nějaký pádný důvod nebo zážitek, proč se rozhodla založit v Praze rychlou záchrannou službu pro zvířata, moc se toho nedozvíte. „Prostě mám ráda zvířata. Vždycky jsem měla a dnes mě tenhle koníček i uživí,“ říká drobná čtyřicátnice se stále zapnutým „emergency“ mobilem na krku. Scházíme se u ní doma v žižkovském bytě, protože její domácí mazlíček, jezevčice Ajda je po operaci břicha, a tak paní Janků, když není zrovna na výjezdu záchranky, tráví čas doma s pacientem. Místnost je proto vystlaná matracemi a dekami, v rohu běží počítač a police na zdech jsou zaplněny šanony pracovních dokumentů.

Záchranku Pet Medic založila Janků v roce 2002 spolu se skupinou přátel, většinou veterinárních laborantů či lékařů. V té době ještě pracovala jako manažerka u gastronomické firmy CIPA a pobírala slušný plat. Všechny peníze ale vrážela do svého záchranářského „koníčku“. Díky dvěma pracovním frontám byla v jednom kole sedm dní…

200622-vobr-obalka%20Velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200622-vobr-obalka%20Velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte