2006-634-mobr-06BPRI1.gif
2006–634-mobr-06BPRI1.gif • Autor: Respekt

2006-634-vobr-06BPRI1.jpg
Fotografie: Odnést všechno, to chvíli potrvá. • Autor: Respekt

Bude tomu měsíc, co pražský magistrát opustil mocný muž. Pro jedny profesionální úředník a architekt-odborník, pro druhé zkorumpovaný cynik, který namísto ochrany památek sám tvář starobylé Prahy hyzdil. Ten rozpor se odchodem hlavního hrdiny do ústraní nevyřešil: o památkářské angažmá Jiřího Musálka se začíná zajímat kontrolní výbor magistrátu a na druhé straně prý on sám do chodu odboru stále zasahuje. Pojďme se tedy podívat, jak vlastně magistrátní odbor opředený pověstí korupčnického ráje vypadá poté, co jej opustil jeho dlouholetý patron.

Jiří Musálek odešel ze své funkce ze dne na den. Když v předvolebním čase vyšlo najevo, že vlastní v Praze šest bytů a jiné nemovitosti a nechce vysvětlit, kde na ně vzal, praskly vedení radnice nervy a muž, jehož pověst předtím představitelé města léta přehlíželi, musel „na vlastní žádost“ ihned odejít. Podle zdroje z Musálkova odboru, který trval na anonymitě kvůli strachu o zaměstnání, však bývalý šéf stále chod odboru ovlivňuje. „Dochází do práce minimálně třikrát týdně. Nadále konzultuje vybrané případy s referenty, kteří na nich pracují, a doporučuje, jak posudek zpracovat,“ říká zdroj z magistrátu. Šéf magistrátních památkářů a Musálkův bývalý nadřízený to popírá. „Je to nesmysl. Pan Musálek již není v žádném pracovněprávním vztahu s magistrátem,“ říká Jan Kněžínek. Dochází tedy do své kanceláře, nebo ne? „No…

200616-vobr-01obalka%20Velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200616-vobr-01obalka%20Velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte