mobrazek_556.gif
mobrazek_556.gif • Autor: Respekt

vobrazek_556.jpeg
Fotografie: Volej, až něco nebude v pořádku. – Autor: Profimedia.cz, http://www.profimedia.cz • Autor: Respekt

Zatím není jasné, kolik mužů opravdu vyslyší nedávnou prosbu z titulních stran novin, aby „pomohli své prostitutce“. Co se ovšem touto kampaní ministerstva vnitra a nevládních aktivistek bohužel potvrdilo úplně jasně, je, že řada těchto žen pomoc doopravdy potřebuje – a to tu největší možnou. Je to tak: na nárožích zdejších měst, ve výkladních skříních klubů, u rušných silnic nabízejí sex unesené, zotročené bytosti, jejichž počet si úřady netroufají ani odhadnout. Přestože se tragédie odehrává všem na očích, nedaří se úřadům otrokářský byznys nějak zásadně narušit. Současný pokus vtáhnout do hry zákazníky je úplně nová strategie. Vyvolala naději, ale i překvapení.

Jsou tady

Zprávy o „obchodech s lidským masem“ jsou zhruba stejně obehranou písničkou jako varování před globálním oteplováním – všichni je znají a nikdo je už moc nevnímá. Přitom, mají-li pravdu, je to v obou případech vážné. Podle často citovaných mezinárodních odhadů jde počet obětí tzv. „human traffikingu“ – tedy pašování lidí přes hranice za účelem obchodu s nimi – celosvětově vzhůru, podle některých analýz Human Rights Watch až o 2 miliony ročně. Zdejší nevládní organizace i policie přitom už nějaký čas upozorňují, že Česko se v tomto druhu organizovaného zločinu od konce 90. let mění ze země tranzitní na zemi cílovou. Tedy že unesené ženy prožívají…

v14.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v14.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte