Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Zahraničí

Moskva už vděku nevěří

Podobně může na svou dvojakost doplatit i Moskva. Ještě je v živé paměti pozvánka z Kremlu pro Hamas, organizaci na teroristickém seznamu EU i USA, vzápětí po jeho vítězství v palestinských volbách.

Podobně může na svou dvojakost doplatit i Moskva. Ještě je v živé paměti pozvánka z Kremlu pro Hamas, organizaci na teroristickém seznamu EU i USA, vzápětí po jeho vítězství v palestinských volbách. Tehdy nepomohly ani výstrahy z Izraele v podobě zpravodajských informací o spolupráci Hamasu s čečenskými teroristy. Moskva trvala na svém a 3. března delegaci Hamasu coby první světová mocnost přijala.

Že by za to sklidila vděk islamistů a jejich radikálů? Ani náhodou, jak dokládají informace z počátku minulého týdne. Kreml totiž chtěl svůj krok vybalancovat a z iniciativy samotného Putina pozval izraelský velvyslanec Arkadi Milman ke vzájemné schůzce velkého muftího Moskvy Rafaela Aina Adina. Jenže v tu ránu byl mezi ruskými muslimy oheň na střeše. Protestující žádali odvolání schůzky a bojkot Izraele vedený Kremlem. Chadar Džamal, šéf Nejvyšší muslimské rady Ruské federace, prohlásil: „Ruští muslimové neuznávají sionistickou entitu a bojkotují ji.“ Kreml tedy tím, že legitimoval Hamas, probudil problém, který se obrací proti němu samému.

v13.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v13.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte